Hlavní navigace

Rockaway začíná kasírovat. Prodává svůj podíl v brazilském Creditas

24. 4. 2017

Sdílet

P2P půjčky se v Brazílii zřejmě uchytily a po třech letech vlastnictví minoritního podílu v jihoamerickém startupu hlásí Rockaway Capital skoro desetinásobné zhodnocení svých peněz. Skupina to oznámila na svém webu. 

Jaký podíl a jak vysoká byla původní investice, ale investiční skupina neprozrazuje. Podle databáze Crunchbase ale společná investice s madridským fondem Napkn Ventures v říjnu 2013 dosahovala výše 1,4 milionu dolarů.

Creditas se původně jmenovalo BankFácil a během své pětileté existence posbíralo od celkem deseti investorů 27,9 milionu dolarů, což firmu oceňuje na 127 milionů dolarů. Poslední investiční kolo proběhlo letos v únoru. 

A během něho se Rockaway svého podílu zbavil. Creditas získali investici v hodnotě devatenácti milionů dolarů od trojice investorů včetně World Bank International Finance nebo Naspers.

Startup zprostředkovává peer-to-peer půjčky a další finanční služby. Na domácím trhu patří k největším hráčům. „Úspěch Creditas, korunovaný desetinásobnou návratností naší původní investice, je pro mě příklad úspěšné disrupce tradičního finančního trhu,“ tvrdí šéf Rockaway Ventures Viktor Fischer.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).