Hlavní navigace

Rohlík bude nechávat nákupy na benzinkách. Domluvil se s MOLem

22. 11. 2016

Sdílet

Tomáš Čupr o tom mluvil už dávno, teď to ale vypadá, že došlo na realizaci.  Zkušební provoz osobního odběru, který firma pojmenovala jako Rohlík po cestě, je zatím pro zákazníky zdarma. 

Pilotní provoz pojede do konce ledna příštího roku. Nákupy budou kurýři Rohlíku vozit na parkoviště 4 čerpacích stanic MOL v Praze. Na výběr budou tři časové intervaly, v nichž bude nákup na zákazníka čekat: 16–18, 18–20, 20–22 hodin. 

“Díky osobním odběrům zvládneme obsloužit více zákazníků. Kapacita aut totiž nejde zvyšovat donekonečna, zvlášť v předvánoční pražské dopravě,” popisuje motivaci k rozjezdu nové služby Čupr s tím, že síť odběrných míst by se měla rozšiřovat.

S dopravou nákupů experimentuje i konkurenční Koloniál. Ten třeba začal zkoušet závozy mezi desátou večerní a půlnocí. A během letošního roku už odběrná místa testoval s tím, že je chce ve větším zavést příští rok. 

„Se začátkem lyžařské sezony ale startujeme závoz do Špindlerova mlýna, kde bude nákup možné v konkrétních časech vyzvedávat na parkovišti pod sjezdovkou právě formou pick-up pointu,“ dodává Ondřej Tomeš z Koloniálu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).