Hlavní navigace

5000 požadavků za minutu. Rohlík.cz byl pod DDoS útokem

Sdílet

Jan Sedlák 8. 8. 2018
Rohlik.cz - logo

AKTUALIZOVÁNO 17:30: Služba Rohlík.cz pro online rozvoz potravin a dalšího zboží čelila v úterý DDoS útoku. Web společnosti byl kvůli tomu mimo provoz.

„Rohlík právě odráží DDoS útok. Asi to neděláme úplně špatně, když někomu ležíme tak moc v žaludku. Držte pěsti,“ sdělil v úterý večer šéf a majoritní vlastník Rohlíku Tomáš Čupr.

V středu odpoledne poslala společnosti tiskovou zprávu. „Ve večerních hodinách (v úterý, pozn. red.) jsme čelili až 5000 požadavkům za minutu. Server se zahltil a na několik minut zcela vypadl. Větším škodám se nám ale podařilo zabránit,“ uvedl Ondřej Klamt, technický ředitel společnosti Rohlik.cz. „Jednalo se určitě o jeden z nejhorších útoků na náš online obchod," dodal.

Podle společnosti trval hackerský útok na e-shop zhruba 40 minut, web prý nefungoval kolem 13 minut čistého času. „V tu dobu naši zákazníci nemohli objednávku dokončit, či jim náš web padal nebo se vůbec nenačetl. Moc se jim za to omlouváme. Šlo o zcela profesionální útok na naše datové centrum s cílem nás poškodit,“ doplnil Klamt.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.