Hlavní navigace

Rohlík.cz začal rozvážet volně prodejné léky, spolupracuje s lékárnou BENU

15. 10. 2018

Sdílet

Rohlik.cz

Český internetový obchod s potravinami Rohlík.cz a síť lékáren BENU zahájily od října spolupráci. Zákazníci si nově mohu do 2 hodin od objednání nechat přivézt domů společně s potravinami také léky vydávané bez receptu

Prodej léků online je přitom velmi perspektivní byznys sám o sobě. Z loňských dat vyplývá, že prodej léků online se již dnes podílí na více než 4miliardovém obratu Benu zhruba 10 % a do budoucna lze předpokládat jeho další organický nárůst. 

Rohlík.cz, který rozjel podnikatel Tomáš Čupr, se o rozvíjející trh e-shopů s potravinami dělí hlavně s Tesco Online nákupy a serverem Košík.cz. Mezi menší hráče na trhu patří například Freshbedynky.cz‎, Coop-box.cz, Plnataska.cz či Potravinydomu.cz. Na stále rostoucí trh se ale chystají také další hráči, včetně globálních řetězců (Globus).

Rohlík.cz má plány na expanzi do Maďarska. Podívejte se na rozhovor se zakladatelem Rohlík.cz Tomášem Čuprem:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 16. 10. 2018 15:16

    ... (neregistrovaný)

    Konečně smysluplná věc na Rohlíku kromě přehnaného hipster zaměření na předražené potraviny. Škoda že už nespolupracují s Makrem, to by bylo vhodné doplnění v mnoha kategoriích sortimentu než dneska, kdy mají třeba jen jednoho výrobce u daného zboží. Protože zrovna některé věci jinde než v Makru nejsou a jezdit tam pro pár drobností nemá cenu, ale možnost přihodit si je k nákupu byla dřív fajn.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).