Hlavní navigace

Rozhodnuto – AlphaGo vyhrál i třetí zápas s mistrem světa. Google ho vypne

29. 5. 2017

Sdílet

Po třetím vítězném duelu s čínským velmistrem ve hře Go Ke Jienem se může umělá inteligence Googlu vyhlásit globální jedničkou v jedné z nejsložitějších her světa. 

Technologie britské společnosti DeepMind tak narazila na své hranice. Už není s kým se srovnávat. Mateřská firma tak přesune vývojáře na nové projekty a profesionální hráči Go mohou být zase klidní.  

„Cílem je objevit možnosti umělé inteligence i v dalších oblastech,“ tvrdí šéf týmu Demis Hassabisv časopisu WiredMožnosti tu jsou – ve hře může být třeba optimalizace energetické sítě nebo zvýšení efektivity v britském zdravotnictví. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 30. 5. 2017 8:37

    mark15616 (neregistrovaný)

    Neuronové sítě jsou neuvěřitelná věc, nejpůvabnější na nich je to, že ani samotní vývojáři vůbec netuší jak vlastně dedukují, ano znají princip, ale nechápou už jak vlastně se v absurdně složité síti vytváří konkrétní logika, reakci neuronové sítě mohou předvídat ale nemohou ji znát s jistotou, často jsou i překvapeni tím jak originální a účinné řešení taková sít najde, neuronové sítě rozhodně patří do budoucnosti počítačů, brzy pro nás budou řešit všechny úkoly které doposud řešily hloupé jednoduché algoritmy, proč ? protože na to bude výkon a protože snad každý chce aby počítač nebyl až tak nechápavý a vykazoval náznak inteligence a toto je přesně cesta kterou se toho dosáhne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).