Hlavní navigace

RSM kupuje české vývojáře Nugget SW, čelí tlaku velkých korporací

29. 7. 2019

Sdílet

Nugget SW

Společnost RSM CZ, která spadá pod mezinárodní síť podniků RSM International, kupuje českou společnost Nugget SW. Ta se zabývá vývojem mzdového softwaru, se kterým – stejně jako RSM CZ – působí na českém a slovenském trhu.

RSM CZ pracuje v oblasti mzdového či daňového poradenství, ale i v outsourcingu IT služeb. Díky akvizici má rozšířit tým mzdového outsourcingu, a především získat vlastní mzdový software.

„Současná situace na trhu software je taková, že vzhledem k probíhající globalizaci se stále více prosazují velké firmy. Jsou úspěšnější ve výběrových řízeních, než společnosti malé a střední, mezi které Nugget SW patří. Zákazníci, zejména pobočky zahraničních korporací, přicházejí se stále novými požadavky takového rázu, které malé a střední společnosti nemohou splnit. Díky propojení s RSM CZ toto vše Nugget SW získá,“ uvádí firmy ke spojení.

Částka, za kterou byl Nugget SW odkoupený, není veřejná. Svých podílů se ale zbavili všichni dosavadní společníci Nuggetu. Stanislav Hůla, Miroslav Nedvěd, Pavel Stárek, Pavel Wohlmuth a Gerhard Böhm vlastnili shodně po 20 procentech.

Spojením vzniká firma o velikosti 240 lidí. Nugget SW měl v roce 2018 tržby 40,7 milionu korun, zisk 1,8 milionu a na trhu působil přes 25 let. RSM CZ naposledy čísla zveřejnila za rok 2017, kdy tržby přesáhly 135 milionů korun.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.