Hlavní navigace

RTI CZ seznamuje studenty s digitálním rádiem, tentokrát jede do Pardubic

7. 10. 2019

Sdílet

Digitální rádio DAB+ Autor: Pure

Jeden z provozovatelů digitálních rozhlasových vysílačů, plzeňská firma RTI CZ, pokračuje v projektu Digitální rozhlas do škol. Na 14. října 2019 si její provozní ředitel Roman Kropáček připravil přednášku na Střední průmyslové škole elektrotechnické a Vyšší odborné škole Pardubice. 

Téměř dvouhodinová přednáška je zaměřena především na technické detaily. Studenti se seznámí i s výhodami digitálního vysílání oproti analogovému a aktuálním stavem u nás i ve světě. K dispozici budou i rozhlasové přijímače DAB+.

Projekt má přispět k podpoře mediální gramotnosti v České republice. Přednášky se už uskutečnily v Praze, Plzni, Hradci Králové, Blatné, Písku nebo Hluboké nad Vltavou. „Na základě těchto přednášek některé ze škol zařadí téma digitálního rozhlasového vysílání do školních osnov,“ uvedl Kropáček.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 7. 10. 2019 20:21

  rkropy

  Dobrý den, pokud o digitální rozhlas nestojíte, neznamená to, že o to nestojí ostatní. Evidentně jste digitální rozhlas DAB+ nikdy nenaladil a tomu i odpovídá Vaše reakce. Trochu nechápu kdo má přijít o koryta? Všechny školy mají o tuto přednášku zájem dobrovolně, asi proto, že rozhlasové vysílání je i součástí výuky a nové technologie jsou vždy přínosem. Mimochodem nebylo to Finsko, ale Norsko kdo vypnul VKV a přešel na nové moderní technologie digitálního rozhlasového vysílání T-DAB.
  S pozdravem,
  Roman Kropáček

  PS: DVBT+ neexistuje

 • 7. 10. 2019 18:15

  Filip Rožánek

  VKV skončilo v Norsku, ne ve Finsku. Ani u nás se o vypnutí FM aktuálně neuvažuje a předpokládá se souběžná existence analogového a digitálního rozhlasového vysílání. Obeznámit se s vývojem rozhlasových technologií není nikdy na škodu.

 • 7. 10. 2019 11:12

  luboš

  Dobrý den.Nevim jak začít reagovat na tento článek.Všude se mluví nebo píše o DVBT+ .Je-to jako házení hrachu na zed. Když to nezabírá na veřejnost tak to zkusíme přes školy ,ale nevzdáme to přeci nepřijdeme o koryta ,že.Pokud mám zprávy tak všude VKV funguje vedle DAB+ .Jediný Finsko dalo VKV do rakve je to jejich volba. Nikdo nás do přechodu z VKV nenutí a nikdo se na to pásmo 88--108 MHZ necpe. Kde je teda ten zakopaný pes?? Proč je DAB neustále vnucováno veřejnosti která o to nestojí? Luboš.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).