Hlavní navigace

Ruské banky mají za sebou dvoudenní DDoS útoky. Prý největší v historii

11. 11. 2016

Sdílet

Pět ruských bank bylo během tohoto týdne pod palbou DDoSových útoků. Podle serveru BBC to oznámil ruský bankovní regulátor. Jedním z cílů byla i státní Sberbanka, která působí i v Česku. 

Podle taktéž ruské bezpečnostní firmy Kaspersky šlo o dosud největší útoky, které na místní banky kdy mířily. Armády zombie počítačů na ruské weby zamířily už 8. listopadu. Většina z útočných vln měla trvání kolem jedné hodiny, ale ten útok nejdelší trval hodin dvanáct.

Podle svého vyjádření dokázala Sberbank útok přežít a vyřešit bez toho, aby byl nějak ovlivněn provoz webu. Banka navíc přiznala, že letos už na ni mířilo osmašedesát podobných útoků. Které další banky byly zasaženy, ruský regulátor neuvedl, ale patří prý do první desítky největších bankovních domů v zemi. 

Existuje podezření, že do útoku byla zahrnuta i zotročená chytrá a nedostatečně zabezpečená zařízení, jako tomu bylo při nedávném kolapsu sítě Dyn. Kaspersky tvrdí, že byla použita zařízení v USA, Indii, na Taiwanu a v Izraeli. 

Ruské banky nejsou jediné, už během října si podobné útoky „užily“ servery služeb jako třeba Reddit, Twitter nebo Spotify. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).