Hlavní navigace

Růst ruského trhu s placenou televizí se meziročně snížil o více než půl procenta

21. 2. 2019

Sdílet

Ruská pošta Autor: A.Savin, podle licence: GNU FDL

Nárůst klientů ruských placených televizních služeb dosáhl v loňském roce 3,2 procent. Informovala o tom výzkumná společnost TMT Consulting, na kterou odkazuje server BroadbandTVnews.com. V roce 2017 trh ruské placené televize narostl o 3,8 procent.

Na konci loňského roku tak ruské placené platformy vykazovaly 44,2 milionů zákazníků a s penetrací dosahující 77 procent se celý trh blíží svým limitům. Tržby ruských placených služeb loni dosáhly 1,25 miliardy euro, o téměř jedenáct procent více než o rok dříve. Jde o podobné číslo, jako v roce 2017, kdy šlo o 10,6 procent. Na stagnaci se podílí víc faktorů, mezi nimi nízký nárůst nových předplatitelů, vyšší poplatky u některých služeb a rozšíření dalších služeb, jako jsou VOD půjčovny. 

Počet zákazníků kabelové televize v loňské roce meziročně poklesl o 0,1 procent (o rok dříve to bylo o 0,7 procenta), zatímco satelitní operátoři si připsali o dvě procenta předplatitelů více (o rok dříve si polepšili o 3,8 procenta). Trh s IPTV službami narostl o deset procent, o rok dříve to bylo o 13,5 procenta. 

Největší tržní podíl mezi ruskými placenými platformami nadále drží kabelová televize s 42 procenty, oproti 39 procentům pro satelit a devatenácti procenty pro IPTV. Z hlediska tržeb si mezi operátory nejlépe vede Rostelecom, dále Tricolor TV, ER Telecom a MTS.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 21. 2. 2019 10:06

  Martin090

  To je vidět jak je na tom Rusko ekonomicky. Když 40 milionů abonentů udělá tržbu 1,2 miliardy euro. V Itálii 5 milionů abonentů udělá tržbu 3 miliardy euro, v Německu 7 milionů abonentů se blíží ke 4 miliardám. Rusové byli a budou chudáci pořád.

 • 21. 2. 2019 13:35

  Martin090

  HDP není zdaleka jediným ukazatelem ekonomiky. Já mluvím o bohatství Rusů, tedy hmotného bohatství, ne hrubý domácí produkt který je ovlivněn například levnou pracovní silou apod. Jsou země které mají vysoký HDP a přitom patří mezi ekonomiky třetího světa a naopak jsou země s nízkým HDP a ekonomikou srovnatelnou s těmi nejlepšími. A to je případ Itálie. Což je země která má srovnatelnou ekonomiku s Kanadou nebo Francií. Brazílie má sice vyšší HDP ale Brazilci nedosahují z ani 20ti procent bohatství Italů.

 • 21. 2. 2019 11:56

  Martin P.

  Plete si počet obyvatel s počtem uživatelů ( osob) a s počtem účtů.
  Ano Rusko má HDP horší než Brazílie, natož Itálie.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).