Hlavní navigace

Salesforce.com za 6,5 miliardy dolarů kupuje MuleSoft

Sdílet

Jan Sedlák 21. 3. 2018
Marc Benioff

Cloudová společnost Salesforce.com oznámila, že chce za 6,5 miliardy dolarů koupit firmu MuleSoft. Půjde o největší akvizici v historii podniku, která bude hrazena kombinací hotovosti a akcií.

MuleSoft původně vyvíjel middleware a později vytvořil rozsáhlou integrační platformu jako službu (iPaaS). Ta umí propojovat aplikace, které běží v cloudu a také on-premise. To je užitečné v době, kdy řada firem a organizací využívá hybridní model – tedy část aplikací a služeb provozuje v cloudu a část u sebe.

MuleSoft nyní bude pohánět Salesforce Integration Cloud. Společnost Marca Benioffa se snaží rozšířit dosah, k čemuž může napojení na hybridní prostředí pomoci.

Stejně tak se snaží prodávat více než své tradiční cloudové byznysové aplikace a nabídnout také platformu pro vývojáře. Má třeba technologii Einstein, která operuje s prvky AI a strojového učení. Díky MuleSoftu a správě API ji bude možné „krmit“ dalšími daty.

Salesforce chce za MuleSoft zaplatit o 36 procent více, než kolik byla cena akcií před zveřejněním obchodu. Firma na burzu vstoupila v loňském roce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.