Hlavní navigace

Salesforce.com za 6,5 miliardy dolarů kupuje MuleSoft

21. 3. 2018

Sdílet

Marc Benioff

Cloudová společnost Salesforce.com oznámila, že chce za 6,5 miliardy dolarů koupit firmu MuleSoft. Půjde o největší akvizici v historii podniku, která bude hrazena kombinací hotovosti a akcií.

MuleSoft původně vyvíjel middleware a později vytvořil rozsáhlou integrační platformu jako službu (iPaaS). Ta umí propojovat aplikace, které běží v cloudu a také on-premise. To je užitečné v době, kdy řada firem a organizací využívá hybridní model – tedy část aplikací a služeb provozuje v cloudu a část u sebe.

MuleSoft nyní bude pohánět Salesforce Integration Cloud. Společnost Marca Benioffa se snaží rozšířit dosah, k čemuž může napojení na hybridní prostředí pomoci.

Stejně tak se snaží prodávat více než své tradiční cloudové byznysové aplikace a nabídnout také platformu pro vývojáře. Má třeba technologii Einstein, která operuje s prvky AI a strojového učení. Díky MuleSoftu a správě API ji bude možné „krmit“ dalšími daty.

Salesforce chce za MuleSoft zaplatit o 36 procent více, než kolik byla cena akcií před zveřejněním obchodu. Firma na burzu vstoupila v loňském roce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).