Hlavní navigace

Samsung a Mastercard připravují platební kartu se čtečkou otisků prstů

5. 3. 2021

Sdílet

Biometrická Mastercard Autor: Mastercard, Printscreen Lupa.cz

Samsung a Mastercard spolupracují na vývoji platební karty, která bude mít integrovanou čtečku otisků prstů a umožní tak biometrickou autorizaci plateb. Samsung o tom informoval v tiskové zprávě s tím, že společnosti podepsaly memorandum o porozumnění.

Biometrická platební karta podle obou společností přinese bezpečnější a rychlejší platby. Autorizace prostřednictvím čtečky přímo na kartě navíc odstraní nutnost fyzicky se dotýkat terminálu při zadávání PINu a zákazník tak nebude muset sahat na terminál, kterých se dotkla řada lidí před ním.

Server Engadget podotýká, že představená karta připomíná biometrickou kartu, kterou Mastercard představila v roce 2017. Nové čtečky ale budou fungovat na bázi chipsetu od divize Samsungu System LSI Business.

Biometrické platební karty od Samsungu a Mastercard budou fungovat na čipových terminálech Mastercard a na běžných platebních terminálech u pokladen. Novinka má jít na trh už letos, ale zatím pouze v Jižní Koreji. Karty budou nejdříve nabídnuty korporátním klientům, kteří častěji provádějí mezinárodní transakce.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).