Hlavní navigace

Samsung má problém, skládacímu telefonu Galaxy Fold praská displej

18. 4. 2019

Sdílet

Samsung Galaxy Fold Autor: Samsung

Samsung, který zkouší nastavit nový standard přístrojů, které se skládají a rozkládají, má zdá se nový problém, řada recenzentů Galaxy Fold hlásí prasknutí displeje.

Samsung slíbil, že důvody závady prošetří, prodejům přístroje stojícího ke 2 000 dolarů, který by měl zamířit na trh již 26. Dubna, to ale nejspíš moc nepomůže. Podle hlášení některých recenzentů problémy začaly tím, že testeři na obrazovce odstranili to, co vypadalo jako ochranný film, co ale možná být odstraněno nemělo. Na závadu již stačily zareagovat také akcie společnosti, které se začaly lehce propadat.

Nový přístroj je zařízení někde na pomezí telefonu a tabletu, vzhledem k tomu, že Samsung přístroje dříve pouze zdálky ukázal, jsou recenzenti renomovaných medií (The Verge, CNBC) a tiskových agentur (Bloomberg) prvními, kdo mají možnost zařízení testovat.

V zavřeném stavu má přístroj 4,6palcový displej, když se ale otevře, rozloží se v něm větší 7,3palcová obrazovka (poměr stran je 4.2:3). Vnitřní displej je ohebný a dá se úplně přehnout. Podle Samsungu jej tvoří nově vyvinutá polymerová vrstva, která je asi o polovinu tenčí než displeje v běžných telefonech.

Smartphone je vybavený 12 GB RAM a má kameru s šesti objektivy – tři vzadu, dva na vnitřní straně a jeden na vnější. Cena přístroje má začínat na 1980 USD (v přepočtu asi 45 tisíc Kč).

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.