Hlavní navigace

Samsung představil skládací smartphone Galaxy Fold se dvěma displeji

Sdílet

David Slížek 21. 2. 2019

Samsungu se v minulosti podařilo nastartovat v mobilních telefonech trend velkých displejů, teď zkouší nastavit nový standard přístrojů, které se skládají a rozkládají. První takový smartphone vybavený ohebným displejem představil Samsung na své akci v San Franciscu.


Autor: Samsung

Galaxy Fold je hybrid mezi telefonem a tabletem. V zavřeném stavu má 4,6palcový displej, když se ale otevře, rozloží se v něm větší 7,3palcová obrazovka (poměr stran je 4.2:3). Vnitřní diplej je přitom ohebný a dá se úplně přehnout. Podle Samsungu jej tvoří nově vyvinutá polymerová vrstva, která je asi o polovinu tenčí než displeje v běžných telefonech.

Smartphone je vybavený 12 GB RAM a má kameru s šesti objektivy – tři vzadu, dva na vnitřní straně a jeden na vnější. Cena přístroje má začínat na 1980 USD (v přepočtu asi 45 tisíc Kč).

Samsung zatím smartpone ukázal jen na pódiu, novináři jej nedostali do ruky a nemohli jej prakticky otestovat. Na odpověď na otázku, jestli jde o slepou vývojovou větev, nebo skutečně nový trend, si tak budeme muset ještě počkat.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.