Hlavní navigace

Samsung rozšiřuje v letošní nabídce řadu velkoformátových obrazovek

8. 3. 2018

Sdílet

Samsung 2018

Společnost Samsung uvedla v rámci akce First Look New York pořádané na americké burze detailní informace o svých vlajkových modelech, televizorech QLED i o rozšířené modelové řadě televizorů UHD, Premium UHD a ultravelkoformátových televizorů. Jednotlivé modelové řady budou v České republice postupně dostupné od dubna, ceny pro český trh ještě nebyly stanoveny. 

Jihokorejský výrobce se rozhodl rozšířit nabídku velkoformátových televizorů a představil několik modelů s úhlopříčkou obrazovky 75 palců a více. Jedná se o reakci na rostoucí poptávku, když čtyřicet procent obratu z prodeje televizorů Samsung v severní Americe tvořily přístroje s úhlopříčkami obrazovek 65 palců a více. Letošní podíl by měl překročit padesát procent.

Novinky u letošních modelů

Přímé zadní podsvícení Direct Full Array

Kontrastní technologií přímého zadního podsvícení Direct Full Array (DFA) budou vybaveny modely televizorů Q9F. Jedná se o systém řízených LED diod pro lepší kontrast na obrazovce.

Režim Ambient

Režim přes mobilní aplikaci rozpozná barvu a vzor zdi, na které je televizor nainstalován, a dokáže obrazovku přizpůsobit dekoru interiéru. Zákazníci tak na vypnutém televizoru neuvidí jen prázdnou černou obrazovku. Do budoucna by měly být v režimu Ambient dostupné i informace z oblasti počasí nebo dopravy.

One Invisible Connection

Nový kabel One Invisible Connection postačí k propojení televizoru, externích zařízení a elektrické zásuvky a dokáže přenášet data i elektrický proud zároveň. Jde o vůbec první kabel pro televizory, který v jediném svazku dokáže přenášet vysokokapacitní audiovizuální data rychlostí světla a zároveň zajistit napájení. K výrobě kabelu se používá teflon, jenž je odolný vůči vysokým teplotám. Součástí kabelu je také izolační systém, který v případě porušení kabelu přeruší přívod elektrického proudu.

Modelová řada televizorů Samsung pro rok 2018 zahrnuje více než jedenáct modelů televizorů napříč kategoriemi QLED, Premium UHD, UHD a ultravelkoformátových televizorů v různých velikostech. Součástí letošní modelové řady jsou televizory s plochou i prohnutou obrazovkou.

  • Řada televizorů QLED nabízí modely Q9F (55″, 65″, 75″, 88″), Q8F (55″, 65″, 75″), Q7C (55″, 65″), Q7F (55″, 65″, 75″) a Q6F (49″, 55″, 65″, 75″, 82″). Televizory QLED nabízejí kompatibilitu s technologií HDR10+ a úroveň jasu až 2000 nitů
  • Mezi modely řady Premium UHD najdete přístroje NU8500 a NU8000. Kromě zmíněné kompatibility s technologií HDR10+ dosahují úroveň jasu tisíc nitů.
  • K certifikovaným modelům řady UHD (RGB struktura pixelů) pro rok 2018 patří televizory NU7100 (75/65/55/50/43/40″) a NU7300 (65/55″). 
  • Ultravelkoformátové televizory zahrnují modely jako Q6FN, NU8000, Q7F a Q9F. 
Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.