Hlavní navigace

SAP kupuje americkou firmu Qualtrics, cena dosáhne 8 miliard dolarů

Sdílet

David Slížek 12. 11. 2018

Na obzoru je další obří IT akvizice. Softwarový koncern SAP oznámil, že uzavřel dohodu o koupi americké firmy Qualtrics International Inc. Německá firma koupí všechny akcie Qualtrics za přibližně 8 miliard dolarů.

Qualtrics poskytuje firmám nástroje v oblasti tzv. řízení zákaznické zkušenosti, tedy na průzkumy trhu či zjišťování postojů zaměstnanců. Její produkty využívá řada velkých společností, jako je Coca-Cola, BMW nebo Walt Disney. 

Šéf SAP Bill McDermott nákup označuje za přelomový krok. „Spojení SAP a Qualtrics představuje nové paradigma, podobné zásadním posunům na trzích operačních systémů, chytrých zařízení a sociálních sítí,“ tvrdí v oficiálním oznámení. 

SAP je nějakým způsobem přítomen u 77 % světových transakcí. A právě kombinace dat z provozu firem s údaji, které mohou zjistit nástroje Qualtrics, podle McDermotta mají přinést firmám dokonalejší nástroje, které jim umožní zlepšit zákaznickou zkušenost.

Transakci už odsouhlasila představenstva obou firem a akcionáři Qualtrics, čeká se ještě na dojednání závěrečných detailů a schválení regulačními orgány. Celý obchod se má uzavřít v první polovině příštího roku.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.