Hlavní navigace

Satelitní družice SES-12 je připravena k vypuštění z amerického mysu Canaveral

Sdílet

Jan Brychta 16. 4. 2018
SES

Její vynesení na oběžnou dráhu země by měla zajistit raketa Falcon 9 společnost SpaceX. SES-12 doplní družici SES-8 na pozici 95 ° východně, odkud bude zajišťovat video a datové služby zákazníkům v Asii a Tichomoří. Nahradí tak vysílání v současnosti zajišťované družicí NSS-6.

Stejně jako dříve vypuštěné družice SES-14 a 15, které slouží severoamerickému trhu, chce SES-12 vyhovět také zvyšující se poptávce po datové konektivitě v segmentu leteckého a námořního průmyslu. Spolu se SES-8 pokryje SES-12 osmnáct milionů televizních domácností, kterým chce mimo jiné nabídnout i Ultra HD vysílání. 

SES-12 je největší a nejsilnější plně elektrický satelit, jaký byl kdy vyroben. Je založen na platformě Eurostar platform a její E3000e variantě. Nová družice bude operovat v Ku a Ka pásmu s celkem 76 aktivními transpondéry a osmi anténami. 

Úspory vzniklé využitím elektrického pohonu pro dosažení orbitu by měly umožnit společnosti SES nabídnout v rámci jedné družice vysílací kapacity dvou dnes obvyklých satelitů.Její hmotnost při startu dosáhne 5,4 tun a je navržena tak, aby mohla fungovat déle než patnáct let.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.