Hlavní navigace

Sdílet a sdílet. Rozjíždí se další projekt na půjčování aut. Tentokrát z dílny CreativeDocku

Sdílet

Jan Beránek 24. 4. 2017

Taxikářské aplikace často definují pojem sdílená ekonomika jako „přivýdělek“, v praxi by to ale mělo být spíš využívání aut, která většinu času stojí někde u chodníku na modré zóně. 

Pražský generátor startupů CreativeDock většinou pracuje pro někoho, dost často pro Home Credit. Tentokrát to vypadá na spolupráci s automobilkou Škoda. Výsledkem je aplikace HoppyGo. Ta by měla umožnit nepoužívaná auta pronajímat. 

Půjčení auta je podle autorů služby pojištěné od partnera služby Allianz. V současnosti je v Praze v rámci testovacího provozu k dispozici kolem stovky aut. Prakticky to funguje tak, že majitel vozu v aplikaci nastaví, kdy je auto volné. Zájemce se půjčujícímu ozve, a když ten poptávku schválí, domluví si předávku vozu. Aplikace umožňuje oboustranné hodnocení. 

Přes HoppyGo můžou být půjčovány vozy mladší dvaceti let. Cenu za půjčení si určuje sám majitel. HoppyGo si pak z transakce strhne dvacetiprocentní provizi. 

Není to první, a zřejmě ani poslední, podobná aplikace. Už na začátku roku představil podobný projekt dopravce Leo Express. SmileCar aktuálně posbíral na Fundliftu pět milionů korun

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
  • 24. 4. 2017 12:45

    krakonoš (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

    Zajímavé. Já teď jezdím ,,půjčeným" autem, takže bych to své půjčovat mohl. Jen nevím, jak se s tím popasuje finančák, když nepodnikám, nemám živnosťák, datovou schránku a nehodlám si nic z podobných vymožeností, včetně EET, zavádět. A už vůbec, coby nepracující důchodce, nehodlám platit daně.