Hlavní navigace

Šéf Avastu Ondřej Vlček s manželkou Katarínou dají na pomoc nemocným dětem 1,5 miliardy Kč

15. 3. 2021

Sdílet

Ondřej Vlček a Katarína Vlčková - Avast Autor: Nadace rodiny Vlčkových

Nově vzniklá Nadace rodiny Vlčkových má pomáhat rodinám zasaženým závažným onemocněním jejich dítěte. Rodina akcionáře a CEO bezpečnostní firmy Avast do ní vložila aktiva v hodnotě 1,5 miliardy Kč, oznámila nadace v tiskové zprávě.

„Prostřednictvím nově založené nadace chceme mimo jiné vybudovat dětský hospic a paliativní středisko a přispět ke zvýšení dostupnosti služeb, které považujeme za velmi důležité. Každý rok se přes osm set českých rodin dozvídá, že jejich dítě se už neuzdraví. Chceme aspoň části z nich pomoci této těžké situaci lépe čelit a spoluvytvářet budoucnost, ve které je péče o kvalitu života závažně nemocných dětí stejně důležitá jako snaha o jejich léčbu,“ říká Ondřej Vlček.


Autor: Nadace rodiny Vlčkových

Ondřej a Katarína Vlčkovi

Vložená aktiva mají nadaci generovat výnosy, které budou průběžně financovat její činnost. 

Ondřej Vlček je generálním ředitelem Avastu od roku 2019. Předtím působil ve funkci provozního ředitele firmy, do které se vypracoval z pozice vývojáře. S Avastem přišel poprvé do styku v roce 1995, kdy pro firmu pracoval v rámci brigády.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).