Hlavní navigace

Šéf Microsoftu Satya Nadella dorazí do Prahy, naváže na Gatese a Ballmera

Sdílet

Jan Sedlák 8. 2. 2017

Po Billu Gatesovi a Stevu Ballmerovi do Prahy dorazí také současný výkonný ředitel Microsoftu Satya Nadella. V hlavním městě se zdrží pouze jeden den. Konkrétně 28. března vystoupí na konferenci Digital Opportunities & Transformation Summit (DOTS 2017) ve Foru Karlín. Přednášet bude půl hodiny.

Konferenci pořádá přímo Microsoft. Akce se koná už poněkolikáté, tentokrát pod jiným názvem. Přednášky budou mít také kardiochirurg Jan Pirk či futurista Gerd Leonhard.

Šéf Microsoftu Satya Nadella.
Autor: Jan Sedlák

Šéf Microsoftu Satya Nadella.

Nadella bude mít podle informací Lupy v Praze i další program. V současné době ale ještě není pevně daný a vše se ladí. Ideálně by se měl setkat se zástupci partnerů, byznysu či politiky, ale firma ještě nechce podrobnosti komentovat.

Digitální transformace je téma, které Microsoft pod Nadellou hodně „tlačí“. Součástí jsou nové možnosti cloudu, umělé inteligence, strojového učení nebo třeba AR brýlí HoloLens, které na DOTS rovněž budou k vidění.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 2. 2017 17:34

  Vizionář (neregistrovaný) ---.adslplus.ch

  Plány Microsoftu do budoucnosti vám můžu říct rovnou:

  1) Zbavíme se všeho co není Windows 10, především Windows 7, které jsou zatím bohužel nejrozšířenější verzí našeho skvělého operačního systému.
  2) Až bude všude pouze Windows 10, nasadíme ještě větší šmíro... pardon, chtěl jsem říci ještě lepší user experience program a pro jakoukoliv operaci bude potřeba neustálé připojení k internetu.
  3) Všechna data se vám budou automaticky synchronizovat do našeho cloudu.
  4) Jelikož kameru a mikrofon stejně neustále používáte při komunikaci s naším Skypem či Cortanou, jistě uvítáte, že kamera i mikrofon budou automaticky startovat zároveň se systémem a poběží neustále na pozadí.
  5) Převedeme všechny instalace Windows 10 na službu WAS (windows as service), kde si budete moci přesně nastavit svůj měsíční Windows tarif. Za vaše peníze vám budeme pravidelně aktualizovat počítač, kdykoliv to bude potřeba. O žádne maličkosti jako je restart systému se už nikdy více nebudete muset starat, nechte to na nás.

 • 9. 2. 2017 10:59

  wek (neregistrovaný) 195.113.183.---

  A co takhle oznámit časový plán budoucnosti windows telefonů. Nebo se digitální transformace přenosných koncových zařízení netýká?

 • 10. 2. 2017 10:33

  daf (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Windows telefony už MS vyrábět nebude, žádný z partnerů se do toho také nehrne, dá se tak jednoduše odvodit jaká je budoucnost telefonů s WM. A to říkám jako majitel Lumie 950. daf

 • 26. 3. 2017 22:56

  Kid (neregistrovaný) ---.starnet.cz

  Alobalovou čepici už máte? Na webu aeronet.cz jí svým čtenářům dávají zdarma.