Hlavní navigace

Šéf rozhlasu: Reakce na jmenování Jitky Obzinové jsou přehnané

17. 12. 2021

Sdílet

René Zavoral Autor: Český rozhlas

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral okomentoval v rozhovoru pro Hospodářské noviny protesty zaměstnanců vůči nové ředitelce zpravodajství Jitce Obzinové. Ta by se měla funkce ujmout od ledna 2022, nahradí v ní Jana Pokorného. „Jsem přesvědčený, že společnou řeč najde nakonec paní Obzinová i se svými kolegy ve vedení zpravodajství a s jeho zaměstnanci. Myslím, že reakce na její jmenování jsou přehnané, i když je respektuji. Podobné reakce ale kdysi vyvolal i příchod Báry Tachecí na pozici šéfredaktorky Radiožurnálu, která nyní patří mezi ikony vysílání Českého rozhlasu,“ uvedl René Zavoral.


Autor: Český rozhlas

Generální ředitel Českého rozhlasu René Zavoral

Jak dále podotkl, Jitka Obzinová „bude umět zavést takové optimalizační kroky, aniž by tím utrpěly služby, které ČRo a jeho zpravodajství poskytují veřejnosti“. Nastupující manažerka podle něj vnímá velmi jasně hranice mezi prací v komerčním médiu a médiu veřejné služby, bude postupovat v souladu se zákonem i Kodexem Českého rozhlasu. 

Kritici Jitky Obzinové připomínají kauzu z roku 2015, kdy na poradě zpravodajství TV Prima nařídila redaktorům, aby o uprchlících vysílali tak, jak si přeje vlastník stanice. „Myslím, že to není fér. Za paní Obzinovou je mnoho pracovních úspěchů – ať už jde o její působení válečné zpravodajky z války v Jugoslávii, moderaci diskusních formátů či vedení zpravodajství. Nemyslím si, že by měl být člověk posuzovaný podle jedné chyby, kterou v životě udělal,“ reagoval generální ředitel rozhlasu.

René Zavoral se podle Deníku N chce 21. prosince 2021 sejít se zaměstnanci a organizační změny jim vysvětlit. Otevřený dopis proti jmenování Jitky Obzinové podepsalo k pátečnímu dopoledni už přes 520 rozhlasáků. Kromě zaměstnanců zpravodajství jde o externí spolupracovníky i zaměstnance jiných úseků Českého rozhlasu.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).