Hlavní navigace

Seznam.cz požádal o licence na pozemní televizní vysílání

18. 9. 2017

Sdílet

Seznam.cz míří z internetu do televizního éteru. Firma udělala důležitý krok, který by jí mohl umožnit vysílat její pořady v rámci pozemního, kabelového, družicového i internetového televizního vysílání. Podala Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) žádosti o příslušné licence. Jako první si toho všiml specializovaný server Českého rozhlasu Digitální rádio.

Rada už zveřejnila informace o žádostech Seznamu na svém webu. Název programu je podle žádostí Seznam.cz TV. Na tento název si firma před časem zaregistrovala ochrannou známku a založila také dceřinou firmu, která by měla vysílání zastřešovat.

„Připravujeme spuštění televize a o licence jsme požádali,“ potvrdila Lupě mluvčí Seznamu Irena Zatloukalová s tím, že firma zatím nebude zveřejňovat žádné další podrobnosti.

Podle rozhlasu Seznam původně jednal o vstupu do pozemního vysílání jak s Českými Radiokomunikacemi, tak i s konkurenčním operátorem Digital Broadcasting. Jednání, která by mu umožnila vstoupit do digitálního terestrického vysílání už na podzim, ale nebyla úspěšná.

Seznam.cz nadále rozšiřuje vysílání svého zpravodajského videoprojektu Seznam Zprávy a přijímá nové zaměstnance. Jedním z nejnovějších úlovků je i dosavadní reportér konkurenční DVTV Filip Horký.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).