Hlavní navigace

Seznam.cz vylepšil „Doplněk“, chrání teď před nebezpečnými e-shopy

24. 7. 2019

Sdílet

Seznam.cz - Krasty - stopka Autor: Seznam.cz

Seznam.cz aktualizoval své rozšíření pro internetové prohlížeče Google Chrome a Mozilla Firefox, které nese označení Doplněk, zaměřuje se na ochranu před podvodnými stránkami a nebezpečnými e-shopy.

Doplněk k tomu  využívá stejnou funkci, která již druhým rokem chrání „Seznam prohlížeč“, ten za uplynulý rok zabránil zobrazení 680 000 podvodných či rizikových stránek.

„Tuto funkci jsme představili již předloni v našem prohlížeči na desktopu i v mobilní aplikaci pro Android a iOS. Spolupracujeme na ní s několika českými bankami a Českou obchodní inspekcí. Od nich získáváme adresy rizikových e-shopů a podvodných, takzvaných phishingových stránek, které se snaží z uživatelů vylákat například přihlašovací údaje do internetového bankovnictví,“ upřesňuje Štěpánka Lebedová, produktová manažerka Seznam.cz prohlížeče.

Rozšíření Doplňek podle Seznmau aktivně využívá přibližně 300 000 lidí.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).