Hlavní navigace

Seznam vydal novou verzi prohlížeče. Zrychlil a naučil psa Krastyho nové kousky

Sdílet

Jan Beránek 12. 7. 2017

Před prázdninami pokořil hranici půl milionu uživatelů. Teď dostal prohlížeč od tuzemského portálu novou verzi. V květnu na služby Seznamu přes náš prohlížeč přišlo z mobilu už více než 15 % návštěv, které vytvořily přes 16 % page views,“ vysvětluje na blogu firmy produktový manažer prohlížeče Lukáš Kovač

Aktualizovaná verze prohlížeče je opět založena na open-source projektu Chromium, který byl upraven podle představ Seznamu. „Udělali jsme spoustu úprav a přepsali jsme de facto celou verzi od základů. Například jsme seškrtali Angular, což pomohlo prohlížeč výrazně zrychlit. Největší změny si ale všimnou lidé v mobilních zařízeních,“ vysvětluje Kovač.

Prohlížeč Seznamu v číslech.
Autor: Seznam.cz

Prohlížeč Seznamu v číslech.

Novinka je k dispozici pro všechny operační systémy. „Verzi pro Windows 10 Mobile jsme aktuálně přepnuli do režimu údržby, je tak stále dostupná, nicméně na ni již nebudeme přinášet nové funkce vyjma nejnutnější oprav,“ popisuje blog firmy.

Do prohlížeče stále nejde instalovat doplňky třetích stran, ale Seznam postupně zakomponovává služby do software samotného. „Chytré funkce lidem nabídneme až ve chvíli, když se jim hodí. Příkladem je pes Krasty. Pokud si na internetu prohlížíte zboží, nabídne vám k němu recenze, a když zrovna přijde anglický e-mail, nabídne vám jeho český překlad,“ vysvětluje Kovač.

Krasty se toho už naučil víc. Dohledává relevantní články, nabízí aktuální články k nejrůznějším heslům na Wikipedii nebo automaticky najde otevírací doby nebo adresy obchodů, úřadů nebo restaurací. „Speciální pozornost věnoval Seznam.cz českým politikům. U nich zobrazuje pravdivost jejich výroků podle serveru Demagog.cz,“ doplňuje Eliška Churaňová, která v Seznamu Krastyho cvičí. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.