Hlavní navigace

Češi si ročně nevyzvednou objednávky z e-shopů v hodnotě až 6 miliard

14. 6. 2017

Sdílet

Na dopravě a balném tratí internetové obchody až 650 milionů korun. Na poště nebo u soukromých přepravců zůstává každý rok zboží v hodnotě 4,3 až 6 miliard korun. Podle průzkumu e-shopové platformy lidé na zásilky zapomínají hlavně během klidnějších měsíců, naopak procento nevyzvednutých balíčků klesá s blížícími se Vánocemi.

„Běžně se vrací 3–5 procent všech zásilek, což samozřejmě není nic příjemného, ale obecně to chod e-shopu nijak vážně nenaruší. Pokud je to více, měl by už obchodník uvažovat o tom, jak to změnit,“ říká šéf Shoptetu Miroslav Uďan

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 6. 2017 17:25

  P2010 (neregistrovaný)

  Česká pošta to u sebe má alespoň k vyzvednutí, zatímco jiní "přivezeme mezi 8-20 hodinou" už jsou zcela nepoužitelní. Kde mohu, volím Českou poštu nebo ty různé uloženky.

 • 14. 6. 2017 16:37

  Trident (neregistrovaný)

  Za kolik z toho je odpovědná česká pošta? Statistika snese všechno, ale pro někoho fakt není jednoduche jít na poštu která automaticky haze papír do schránky a posta je 3km daleko přes rusnou silnici II. třídy(diky letiste) - bus v jejich návštěvních termínech jen 3x denne a nemají otevřeno v noci.

  Mne česká pošta už ani nedala papírek a náhodou jsem se dozvěděl že zboží vrátili automaticky eshopu. Což samozrejmne u prodejce poškodilo me dobre jméno. A to nehovorim o zasilkach bez oznámení poslanych zpátky do Asie. Postmistr který reklamaci vyrizoval se chytal za hlavu že to stojí poštu mraky penez...

 • 14. 6. 2017 23:50

  Dan (neregistrovaný)

  Ano, tyhle služby fakt nechápu! To je tak možná dobré leda pro nějaké imobilní ležáky na LDN, ale normální člověk má buď nějakou práci, podnikání nebo jde zkrátka ven za zábavou, přáteli, sportem, přírodou...

  Osobně bývám doma celý den 8-20, jak mi jednou taky přišlo v SMS jenom pokud jsem nemocný s horečkami.

  Přitom taky bomba je, když mi zavolají a logicky nejsem doma a řeknu ať mi to dovezou třeba jenom o kilometr jinam, kde zrovna jsem: "NE, to nejde!"

  Takže teď to řeším tak, že jsem zjistil, že si to můžu nechat poslat na depo pošty, které jede NONSTOP a vyzvednu si to tam sám, až mám čas. A mám to úplně nejrychleji a bez problémů!

 • 15. 6. 2017 7:28

  Loki (neregistrovaný)

  Moje všechny nevyzvednuté zásilky má až na jednu, kde jsem se domluvil s majitelkou e-shopu na nové objednávce a ta první už byla odeslaná, na triku neschopný e-shop. Klasický scénář: objednám nějaké oblečení jako vánoční dárek, od e-shopu nepřijde žádné potvrzení objednávky, nikdo nezavolá ani SMS nepřijde. Po týdnu a něco, kdy od e-shopu ani čárka a na stránkách žádný kontakt nebo telefon nikdo nebral, jsem stejný dárek objednal jinde. tam vše proběhlo v pořádku a do dvou dnů balíček došel. Druhý den dorazil i ta původní objednávka (objednaná před téměř dvěma týdny). Tu jsem odmítl převzít.

 • 15. 6. 2017 8:20

  xls (neregistrovaný)

  Záleží, jak tu statistiku počítají. Já objednávám hodně a vyzvedl jsem si vždycky všechno.

  Jenže pak je kategorie obchodníků, kteří spamují, spamují a spamují s různými náhodnými jmény, e-maily. Abych je nezklamal a zvýšil účinnost spamu, tak si u nich vždycky něco objednám (abych jim hru nekazil, tak si taky vymyslím nějaké hezké jméno). Doufám, že se jim to taky odrazí v té statistice.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).