Hlavní navigace

Silicon Valley hasí požár, který pomáhalo založit. Chce podpořit důvěru v novinařinu

Sdílet

Jan Beránek 4. 4. 2017

Facebook, Mozilla, City University of New York a další firmy ze Silicon Valley se podílí na rozjezdu čtrnáctimilionového fondu, který by měl hasit požár, který samy firmy pomáhaly rozdmýchat. 

News Integrity Initiative si dala za cíl zvýšit důvěru v klasické a ověřitelné zprávy. Chceme lidem poskytnout nástroje potřebné k posouzení informací, které vidí na internetu, tvrdí Campbell Brown z Facebooku. „Důvěryhodný tisk je ochranným systémem demokracie,“ upozornil zakladatel serveru Craigslist Craig Newmark, s tím, že chce zprávy, kterým lze věřit.

Průzkumy podle zakladatelů projektu tvrdí, že klasická zpravodajská média na tom momentálně nejsou nejlépe. Problémy začaly s příchodem ekonomické krize a nepomohl tomu ani boom sociálních sítí a fenomén falešných zpráv, který ve Spojených státech teď rezonuje především po nedávných prezidentských volbách. 

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 4. 4. 2017 10:14

  8B3CE273 (neregistrovaný) 2001:1ab0:f15:----:----:----:----:----

  Zrovna fejsbůk je ten pravý, kdo by měl řešit důvěryhodnost informací.

 • 4. 4. 2017 11:04

  Petr M (neregistrovaný) ---.145.broadband16.iol.cz

  Tak tak. Pokud by měl FB napravit, co v tomhle ohledu napáchal, tak by měl do fondu hodit komplet aktiva, Cukrouškovo kapesný a vypnout servery. A ještě by to asi bylo málo...

 • 5. 4. 2017 9:10

  Michal (neregistrovaný) 213.143.10.---

  "City University of New York a další firmy ze Silicon Valley"

  Poněkud kreativní překlad původního "other tech industry leaders and nonprofits", vzhledem k tomu že např právě CUNY není ani firma ani ze Silicon Valley. To by se vídeňským novinám jako lupa.cz stávat nemělo ;-)

 • 4. 4. 2017 13:04

  pp (neregistrovaný) ---.cbcnet.cz

  nikoliv v novinařinu, nýbrž v levicovou propagandu

  echo24*cz/a/w­TmtS/nove-vzplanuti-posledni-bitvy-nemecka-media-propadla-silenstvi