Hlavní navigace

Skládací Turris MOX spustil hlavní kampaň na Indiegogo, cílem je 250 tisíc dolarů

3. 4. 2018

Sdílet

Turris MOX - Indiegogo

České sdružení CZ.NIC spustilo crowdfundingovou kampaň na svůj nový modulární router Turris MOX. Na serveru Indiegogo chce v průběhu měsíce a půl vybrat nejméně 250 tisíc dolarů. V současné době už projekt podpořilo přes 440 lidí, kteří routeru přislíbili 44 tisíc dolarů.

Jde většinou o lidi, kteří se minulý týden zapojili se do „předkampaně“, ve které CZ.NIC nabízel základní modul stavebnicového routeru za sníženou cenu. MOX je modulární router, který si uživatel může sestavit ze základních modulů. Ty jsou celkem čtyři: základní deska s procesorem, modul s ethernetovým switchem, modul s miniPCI Express slotem a slotem pro SIM kartu nebo SFP modul pro napojení na optiku.

Na Indiegogo CZ.NIC nabízí kromě jednotlivých modulů (jeden stojí 29 dolarů) šest zkombinovaných sestav, které kromě modulů obsahují také rozšiřující karty (například pro Wi-Fi) a krabičku. Nejlevnější přijdou na 99 dolarů, nejdražší NAS varianta s 512 GB SSD přijde na 399 dolarů.

Za stejnou cenu může uživatel získat také balíček routeru Turris Omnia a dvou Turrisů MOX, sestavených jako doplňková AP.

Pokud bude kampaň úspěšná, chce CZ.NIC začít routery dodávat v říjnu letošního roku. Nejdražší perk kampaně za 2500 dolarů ovšem slibuje dodávku prototypu Turris MOX už letos v červnu (a večeři s tvůrci routeru v Praze).

Jak je Turris MOX vybavený a jak vypadá? Podívejte se:

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).