Hlavní navigace

Skylink začal produkovat vlastní filmovou tvorbu

13. 1. 2022

Sdílet

Planeta Single, natáčení v Praze Autor: Jan Mudra

Satelitní a internetová platforma Skylink poprvé natáčí vlastní pořady. Vysílat je bude na programu Skylink 7. Prvním takovým projektem je romantický seriál Planeta Single: Osm příběhů. Seriál vznikl v koprodukci s Canal+ Polska. 

„Jde o jedinečný seriál jak svým konceptem, tak formátem, který vznikl pod vedením osmi nejvýraznějších polských režisérů současnosti. Velmi mě těší, že jsme tímto odstartovali spolupráci s našimi polskými kolegy, na které můžeme do budoucna stavět,“ řekl Ladislav Řeháček, který ve společnosti M7 Group zodpovídá za český a slovenský trh.

Natáčení seriálu Planeta Single v Praze
Autor: Jan Mudra

Natáčení seriálu Planeta Single v Praze

Epizoda s názvem Poslouchej, lásko se natáčela v Praze. V hlavních rolích se představí Zdeněk Piškula, Zofia Wichłacz, Tomáš Hanák, Miloslav Pecháček nebo blogerka Do Thu Trang. Seriál Planeta Single vychází z motivů celovečerních romantických komedií, ve kterých protagonisté randí prostřednictvím stejnojmenné mobilní aplikace. Jednotlivé epizody se liší dějem i žánrem, počínaje komedií přes road movie až po napínavé drama. Podobně rozmanité jsou i hlavní postavy příběhů, od teenagerů po dospělé i seniory.

Seriál bude mít premiéru 7. února 2022 na programu Skylink 7.

„Díky vstupu do skupiny Canal+ Group jsme získali přístup k exkluzivnímu prémiovému obsahu od produkčních společností StudioCanal, Canal+ nebo Kino Świat. Dalším naším logickým krokem je se na produkci také přímo podílet a nabídnout tak našim divákům mimo akvizice i originální produkci a koprodukční projekty vznikající pod hlavičkou skupiny Canal+ Group,“ dodal člen představenstva M7 Group Jaromír Glisník.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 1. 2022 14:23

  Martin090

  Na vzestupu třeba je, to neorozporuju, ale určitě se Polská a všeobecně východní televizní tvorba stále nemůže rovnat s tou západní, především kvůli rozpočtu. BBC, RAI, ZDF... vkládají do svých seriálů takové částky ze kterých se točí hlava. Ale jim se to prostě vyplatí, protože je o jejich tvorbu zájem a jejich produkty se dobře prodávají. Na druhou stranu má ČT o hodně lepší vlastní tvorbu než třeba taková ORF nebo TVP, i přes mnohonásobně menší rozpočet.

 • 14. 1. 2022 11:33

  Net

  Já bych řekl, že Francie se tvorbou vyrovná Německu a Itálii a za Anglií nijak výrazně nezaostává. Polská a česká tvorba je limitovaná rozpočtem a je to znát.

 • 14. 1. 2022 12:19

  František z Českého ráje

  Filmová tvorba v Polsku je určitě na vzestupu, o seriálové nic nevím, ale obávám se, že v prostředí SkyLinku bude vyjde snaha o kvalitu naprázdno. Seriály vůbec jsou dnes slabým článkem v televizní tvorbě - mám na mysli především ty věčné a natahované, ale i z klasických vyčnívají o něco výše seriály životopisné (viz Marie Terezie), ze zábavných seriálů se snad povedl Doktor Martin, ale jinak je to i u "osvědčených" televizí slabota nad slabotu.

 • 14. 1. 2022 10:43

  Martin090

  No to budou teda lahůdky. Koprodukce PL CZ a FR. PL a CZ to ani nebudu komentovat. Francie je na tom s audiovizuální tvorbou lépe, ale z velkých a bohatých zemí to je nejslabší článek. Když se podíváte kolem a kolem, tak nejaktivnější je samozřejmě Amerika, z Evropy pak logicky Anglie, Německo a za poslední roky se vrátila do top žebříčku Itálie hlavně díky SKY a RAI. Takže jsem zvědav, co C+ vytvoří v této konkurenci.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).