Hlavní navigace

Slack kupuje konkurenční HipChat, zbrojí proti ambicióznímu Microsoftu

26. 7. 2018

Sdílet

Slack

Populární Slack kupuje konkurenční produkt HipChat od společnosti Atlassian. Cena nebyla zveřejněna, Atlassian každopádně ve Slacku získal menší podíl.

Atlassian svůj nástroj pro firemní komunikaci prodává zejména z toho důvodu, že se chce zaměřovat na svůj tradiční byznys, což je software pro projektový management. Společnost také nedokázala naplňovat cíle, které pro HipChat byly nastaveny. Pro Slack je koupě logická, získává totiž platící zákazníky dosavadní konkurence.

Nový majitel HipChat vypne – cloudová služba má skončit v únoru příštího roku a Atlassian se o ní do té doby bude starat. Ti, kdo HipChat provozují on-demand na vlastní infrastruktuře, dostanou pár měsíců navíc. Slack chce stávající zákazníky HipChatu převést k sobě.

Slack zároveň chce posílit pozici proti Microsoftu, který provozuje podobnou službu nazvanou Teams. U ní nedávno začal nabízet verzi zdarma, což by mohlo pomoci k růstu. Microsoft produkt prodává jako součást Office 365, kde má kolem 135 milionů předplatitelů a silnou prodejní a partnerskou síť.

Microsoft aktuálně uvádí, že Teams používá 200 tisíc organizací. Slack zase uvádí, že je na 500 tisících s tím, že má osm milionů aktivních uživatelů denně. Platících uživatelů jsou tři miliony.

Slack a Atlassian budou nadále spolupracovat. Mnoho uživatelů produktů Atlassianu, zejména služeb Trello nebo Jira, Slack běžně používá.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 27. 7. 2018 12:41

  Tomáš (neregistrovaný)

  Pokud zbrojí proti Microsoftu, měl by radši kupovat zbraně. Zatím asi jen brojí.

 • 30. 7. 2018 1:59

  Marek (neregistrovaný)

  Byt nima, pridal bych lepsi integraci s GitLabem, pak budou mit opravdu zbran

 • 29. 7. 2018 21:28

  Budik (neregistrovaný)

  Ani z titulku, ani z první věty není jasné, kdo kupuje koho. Mizerná práce editora.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).