Hlavní navigace

Slevomat má nejvyšší zisk v historii, tržby rostou rychleji než náklady

Sdílet

Jan Sedlák 16. 9. 2019
Slevomat - logo Autor: Slevomat

Portálu Slevomat se finančně daří. Firma podle nově zveřejněné výroční zprávy v loňském roce dosáhla na tržby ve výši přes 644 milionů korun, přičemž rok předtím byly na 534 milionech. Čistý zisk se usadil na 121,3 milionu korun, loni to bylo 85,8 milionu. Provozní zisk byl nejvyšší v historii.

„I pro následující rok je cílem udržet nadprůměrnou dynamiku růstu a zároveň dosáhnout hospodářského výsledku, který umožní investice do strategických iniciativ a inovací, a zároveň návratnost investovaných prostředků společníkům společnosti,“ uvádí Slevomat.

„Společnost se bude soustředit na stávající trhy, především na získání dominantního postavení na slovenském trhu a penetraci trhu pobytů a lokálních služeb v Čechách i na Slovensku skrze neustálé rozšiřování nabídky a zaměření na specifické segmenty – rodiny s dětmi. Další oblastí je využití potenciálu, který nabízí skupina Secret Escapes Ltd.,“ plánuje dále podnik.

Secret Escapes je britský investor zaměřený na turistiku, který Slevomat v minulosti koupil. Jeho české investici se daří zvyšovat tržby rychleji, než jak rostou náklady. Slevomat se zároveň přeorientoval z čistě slevového hráče na portál, který nabízí turistické výlety, zážitky a podobně. Firma rovněž založila vlastní cestovku CK Zanzo.

Slevomat v loňském roce většinu tržeb, konkrétně 515 milionů korun, udělal v Česku. Vyplatil také dividendu ve výši 86 milionů korun. Více o firmě v našem rozhovoru s šéfkou Marií Havlíčkovou.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.