Hlavní navigace

Slováci chtějí šlápnout do UX. Chystají svou první konferenci

27. 2. 2017

Sdílet

Velkou akci věnovanou jednomu z největších současných trendy slov – UX na Slovensku ještě neměli. To se teď mění. “Chceme spojit designery s manažery a vývojáři a otevřít diskusi na téma uživatelsky orientovaného designu nejen produktů, ale i služeb," tvrdí spoluorganizátor konference Exconf Michal Blažej. Jedním z důvodů, proč akci pořádají je ten, že Slovensko je prý v oblasti UX stále pozadu. A to i třeba za Českem. 

I proto sezvali pořadatelé hosty především z ciziny. Devátého a desátého března tak do Bratislavy dorazí třeba Matt Lee, který dělal na UX pro Booking.com nebo Amazon, Anton Schubert se podělí o zkušenosti s prací pro IKEA nebo Apple a fintechovou scénu zastoupí Elysia Howell, UX designerka z první čistě digitální banky N26.

Pořádající agentura Lighting Beetle se snaží nalákat na konferenci i lidi ze slovenského státního sektoru. Dlouhodobě se totiž pokouší upozorňovat na komplikovanost místních portálů typu Slovensko.sk. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).