Hlavní navigace

Slovenský Domotron kupuje české Haidy, vzniká největší hráč v chytré domácnosti

Sdílet

Jan Sedlák 22. 7. 2019

Slovenská společnost Domotron, která se zaměřuje na vývoj technologií pro chytrou domácnost, koupila svůj český protějšek Haidy. Domotron Holding se tak nyní označuje za největšího hráče v inteligentních domácnostech na českém a slovenském trhu.

„Haidy dosáhlo v minulém roce obrat zhruba 30 milionů korun, jeho akvizicí tedy z obchodního hlediska Domotron zvětšil svou velikost zhruba na dvojnásobek. Koupí české firmy získal Domotron také smluvní zakázky v hodnotě cca 60 milionů korun. Česko-slovenský tým specialistů na domácí automatizaci se díky akvizici rozrůstá o dalších dvacet profesionálů, jejichž zkušenosti, nabyté během více než deseti let na českém trhu, Domotron hodlá zúročit i v přípravě nového produktu pro masový trh,“ uvádí Domotron k obchodu.

Nový produkt má přijít během podzimu a nemá cílit pouze na novostavby, díky čemuž by mělo být možné dělat chytrou domácnost i na stávajících instalacích.

Výši transakce firmy nezveřejňují. Domotron každopádně používá investiční peníze. „Prostředky na akvizici jsou součástí Series A investice. Celková hodnota tohoto investičního kola by se měla vyšplhat k částce až sto milionů korun a peníze jsou určeny na mezinárodní expanzi a uvedení nového produktu na mass market. V současnosti jsme již významnou část investice získali od našeho seedového investora, českého fondu BVC, a jsme v jednání s několika potenciálními dalšími českými i zahraničními investory, kteří mají zájem do rozjetého kola přistoupit,“ vysvětluje Domotron.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.