Hlavní navigace

Slovenský Simplicity získal 7 milionů eur na expanzi do Evropy a USA

19. 8. 2021

Sdílet

Simplicity Autor: Simplicity

Slovenský startup Simplicity získal v dalším investičním kole celkem 7 milionů eur od fondu Venture to Future Fund, Zero Gravity Capital a několika business angels. Peníze firma využije na expanzi do USA a dalších evropských měst. Firma vyvíjí aplikaci, která propojuje města a obyvatele.

Aplikace shromažďuje informace týkající se městské samosprávy, nemocnic, knihoven, policie a doporučuje je občanům prostřednictvím notifikací v chytrých telefonech na základě jejich preferencí. 

"Platforma Simplicity je bezpečný nástroj na komunikaci mezi městem a jeho obyvateli. Na rozdíl od sociálních sítí nešíří nepravdivé informace a hoaxy z neověřených zdrojů, ale poskytuje uživatelům ověřené informace. Kromě toho zapojuje lidi do veřejného života v jejich města a zlepšuje komunikaci a interakci se samotným městem. Právě díky tomu podporuje koncept inteligentního města,” vysvětluje Matěj Říha, předseda představenstva fondu Venture to Future Fund.

"Myšlenka aplikace, která zjednoduší komunikaci mezi občany a městy vznikla během mých studií v Dánsku, kdy jsem si uvědomil, že nemám dostatek důležitých informací souvisejících s městskou samosprávou. Naše platforma zajistí, že občanům neuniknou zásadní informace jako je zákaz parkování během plánovaného čištění ulice, změna otevíracích hodin městského úřadu nebo adresa testovacího místa v blízkosti bydliště,” popsal vznik nápadu a fungování aplikace Simplicity její spoluzakladatel Juraj Gago.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).