Hlavní navigace

Slovenský Zoznam změnil majitele, Slovak Telekom prodal celý svůj podíl

Sdílet

Karel Wolf 12. 6. 2020
Zoznam Autor: Zoznam.sk, podle licence: Public domain

Telekomunikační skupina Slovak Telekom prodala 100% podíl v dceřiné společnosti Zoznam, která na Slovensku provozuje stejnojmenný portál a bulvární zpravodajský server Topky.sk. Společnost o tom informovala v tiskové zprávě.

Podíl odkoupil současný ředitel Zoznamu Martin Mác, částka nebyla zveřejněna. 
Slovak Telekom koupil Zoznam v roce 2005, tedy de facto na začátku největšího rozmachu online obsahu v Česku a na Slovensku. Silný portál s lokálním obsahem měl především podpořit adopci širokopásmového připojení prostřednictvím ADSL, které společnost prodávala. Projekt brzy po akvizici rozšířily nové služby jako magazín T-Station a některé on demand služby a Zoznam.sk byl jednu dobu slovenskou obsahovou jedničkou, podobně jako jeho český protipól. V době největší popularity se počet unikátních návštěvníků pohyboval okolo jednoho milionu měsíčně.

Osudným se pro portál stal fakt, že za velkou část své návštěvnosti vděčil své vyhledávací části, kterou postupně vytlačila rostoucí popularita Google. Zoznam si nicméně i jako portál stále udržuje pozici slovenské tržní dvojky mezi provozovateli webů. 

„Zoznam bol naša prvá úspešná akvizícia v histórii Skupiny a priniesla mnohé pozitívne momenty. V tom čase sme ako poskytovateľ internetu hľadali silnú firmu zameranú na profesionálny lokálny obsah i jeho ďalšiu expanziu. Sme radi, že sme boli súčasťou viacerých úspešných projektov a počet unikátnych návštevníkov Zoznamu sa za 15 rokov viac ako zdvojnásobil. Doba sa zmenila a množstvo obsahu na internete sa dramaticky zvýšilo. V súčasnosti sa skladba biznisu našej Skupiny čiastočne mení a sústredíme sa na viaceré nové technologické výzvy ako masívnu výstavbu optiky či ďalšiu generáciu mobilných sietí,“ prohlásil k prodeji Dušan Švalek, výkonný ředitel Slovak Telekom.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.