Hlavní navigace

Služba HBO Go zvyšuje cenu a zkracuje zkušební dobu

21. 10. 2019

Sdílet

HBO GO (470 x 264 px)

HBO na středoevropských trzích zvyšuje cenu za přístup k videotéce HBO Go. Čeští diváci nově budou platit 159 korun měsíčně (dosud 129 korun), slovenští 5,99 eur. Na českých stránkách už je zvýšená cena, na Slovensku má upravený ceník vejít v platnost 21. listopadu. Uvádí to slovenský server Živé.sk.

„Měsíční poplatek se zvýší z 129 Kč/měsíc na 159 Kč/měsíc v každém následujícím fakturačním období po 21. listopadu. Pokud právě využíváte bezplatné období díky voucheru, nová cena vám bude účtována po jeho uplynutí,“ upřesnila česká HBO.

Zkracuje se také zkušební období pro nové zájemce, z původního měsíce bezplatného přístupu se stalo už jen sedm dnů. 

Jde o druhou změnu ceny za poslední rok. Loni na podzim HBO překvapivě cenu výrazně snížilo z původních 199 Kč měsíčně na 129 Kč za měsíc.

„Důvodem zvýšení ceny je neustále rostoucí zájem zákazníků po novém a exkluzivním obsahu. Rozhodli jsme se výrazně navýšit nabídku originální produkce z USA (Černobyl, Watchmen, Jeho temné esence) i řadu seriálů původem z Evropy (pokračování snímku Wataha, Umre a nové špionážní drama Bez vědomí z české produkce, které má premiéru již 17. listopadu). Díky této změně dokážeme odběratelům nabídnout ještě pestřejší nabídku seriálů, filmů i dokumentů,“ vysvětluje stanice v e-mailu pro stávající zákazníky.

Podle vlastních údajů poskytuje HBO Go více než 6200 dílů seriálů (českých i zahraničních) a více než 800 filmů, dokumentů a dětských pořadů. Obsah je buď s titulky, nebo s dabingem.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář se zaměřením na média. Dlouholetý účastník i pozorovatel českého mediálního cirkusu. Pracoval v Marketing & Media, Hospodářských novinách a Českém rozhlase.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).