Hlavní navigace

SMS kódy do aplikace eRouška začínají pozitivně testovaným chodit automaticky

8. 10. 2020

Sdílet

eRouška - mobilní aplikace

Systémy hygienických stanic začínají od dnešního dne pozitivně testovaným pacientům posílat SMS kódy pro aplikaci eRouška automaticky. Měl by se tak zvýšit počet rozeslaných kódů, který dosud výrazně stagnoval. Pracovníci hygienických stanic je příliš neposílali, odkazovali se přitom mimo jiné na to, že většina pozitivně testovaných aplikaci nemá nainstalovanou.

Podle dostupné statistiky tak za tři týdny existence nové verze aplikace bylo rozesláno jen 668 SMS kódů. Rekordní byla přitom středa 7. října, kdy bylo odesláno celkem 144 kódů.


Autor: Ministerstvo zdravotnictví ČR

Statistiky eRoušky k 7. říjnu 2020

Když uživatel zadá SMS kód do aplikace, odešlou se identifikátory této aplikace na centrální server, odkud si je stahují eRoušky dalších uživatelů. Pokud byli s pozitivním člověkem v rizikovém kontaktu, aplikace je na to upozorní.

SMS kódy mají platnost 4 hodiny od odeslání. Pokud uživatel nestihne v tomto termínu kód do aplikace zadat, může kontaktovat provozovatele systému. „Připravujeme také možnost si opětovnou SMS vyžádat na lince 1221,“ slibuje ministerstvo zdravotnictví.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).