Hlavní navigace

Sociální sítě odřezávají přístup Geofeedii. Špehovala uživatele pro policii

13. 10. 2016

Sdílet

Facebook, Twitter a Instagram si posvítily na službu Geofeedia a výsledkem je to, že už nebude mít přístup na největší sociální sítě. Analytická služba totiž podle serveru BBC prodávala informace americké policii, která pak mohla sledovat aktivisty a protestující v davu. 

Podle organizace American Civil Liberties Union umožňovala firma z Chicaga policii „proplížit se bočními dveřmi“. Samotná firma se ale brání, protože podle ní nebylo dotčeno soukromí uživatelů. 

Pokračuje tak debata o tom, nakolik má stát sledovat dění na sociálních sítích. Podle občanskoprávní organizace Geofeedia přímo cílila marketing na policejní složky tak, že jim to pomůže při sledování lidí. 

Vychází z interních dokumentů, které si Geofeedia zpracovala po událostech v americkém Fergusonu, kdy město zachvátily protesty po zastřelení černošského mladíka. Tato kauza zahýbala v Silicon Valley nejen s Facebookem a Twitterem. Své si kvůli zablokovanému iPhonu s úřady užil i Apple. 

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).