Hlavní navigace

Softwarová firma Tieto v Česku propustí 250 lidí, změny se rozjely tento týden

Sdílet

Jan Sedlák

Tuzemská pobočka finské softwarové společnosti Tieto, která má hlavní kanceláře v Ostravě a Brně, tento týden rozjela výrazné propouštění. O práci má v Česku přijít 250 lidí s tím, že by proces měl být dokončen ještě letos. Tieto u nás v současné době zaměstnává 2700 lidí a patří mezi největší zahraniční zaměstnavatele v technologickém oboru.

Propouštění v České republice je součástí větší akce, která se dotkne také Finska (propuštěno bude 210 zaměstnanců), Švédska (160 lidí) a některých dalších zemí (desítky pozic). Tieto chce zredukovat stav o zhruba 700 pracovníků. Globálně dává práci přes 15 tisícům lidí. Propouštění má přinést úspory v rozsahu 30 až 35 milionů eur.

Propouštění je součástí organizačních změn, jež firma oznámila počátkem letošního roku. Ruší se takzvané maticové organizační struktury a má dojít ke zjednodušení a přechodu na agilní organizaci. Tieto uvádí, že jsou tyto změny nutné z hlediska dlouhodobé konkurenceschopnosti.

Propouštění se mají dotknout všech obchodních jednotek kromě sekce Product Development Services (PDS). Tieto zároveň přidá nové domény jako data science, umělá inteligence, design a další. Tieto má stále v Brně i Ostravě otevřenou řadu technických pozic.

Tieto Czech v roce 2017 vykázalo tržby ve výši 2,55 miliardy korun. Čisté tržby celého Tieta v roce 2018 činily zhruba 1,6 miliardy eur.

Našli jste v článku chybu?
Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?