Hlavní navigace

Solitea kupuje brněnskou firmu Techniserv IT řešící eSbírku, Oracle či eIDAS

2. 3. 2022

Sdílet

Martin Cígler, Solitea Autor: Solitea

Brněnský holding Solitea kupuje českou společnost Techniserv IT, která doposud byla součástí skupiny Techniserv.

Solitea ve firmě získala stoprocentní podíl. Společnost doposud ovládali Lubomír Hezina, Karel Kovář, Luděk Telecký a Jiří Hanzlík. Techniserv IT a Techniserv mají nadále spolupracovat, vedení rovněž zůstává.

Solitea tímto odkupem mimo jiné navyšuje tržní podíl. “Techniserv IT má podobné zákazníky jako Solitea a touto akvizicí tak v mnohých ohledech výrazně navýšíme své kapacitní možnosti. Techniserv IT ale dokáže navíc dodávat také softwarové balíčky, jejichž dodávky si Solitea dosud musela zajišťovat u subdodavatele. Velký potenciál transakce spatřujeme i v synergické oblasti, neboť budeme schopni současným zákazníkům dodávat komplexnější řešení a služby,” doplňuje předseda představenstva Solitea Martin Cígler.

Techniserv IT dodává soukromé sféře a státnímu sektoru. Specializuje se například na technologie od Oraclu nebo práci s eIDAS. Mezi odběrateli jsou ministerstvo pro místní rozvoj, magistrát města Brna, České dráhy nebo Generální ředitelství cel. Techniserv IT se také na projektech eSbírka či eLegislativa.

Techniserv IT měla v roce 2020 tržby 387,6 milionu korun se ziskem po zdanění 18 milionů. Letos firma údajně očekává tržby kolem půl miliardy.

Solitea, která už několik let i díky financím od Sandberg Capital nakupuje hromady firem v Česku a zahraničí, se má dostat na konsolidované výnosy 130 milionů eur. Sandberg má v Česku také další aktivity, mimo jiné konsoliduje hostingy.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).