Hlavní navigace

Solitea kupuje EET systémy Dotykačka a Markeeta, stává se jedničkou na trhu

Sdílet

Jan Sedlák 19. 8. 2019

Brněnský IT holding Solitea nadále pokračuje ve skupování tuzemských firem. Nově získal 53 procent ve skupině Dotykačka, která vyvíjí pokladní systém a je dvojkou na trhu s EET pokladnami. Dotykačka poté koupila stoprocentní podíl ve společnosti Smart software, která stojí za EET systémem Markeeta a pokladním systémem SmartPOS. Zbývajících 47 procent v Dotykačce nadále drží Redwood Capital.

Solitea tak rozšiřuje byznys, který už sama dělá. Provozuje EET pokladnu Profi Účtenka a také pokladní systém Pokladna SQL. Holding uvádí, že se po čerstvé akvizici stává jedničkou na tuzemském trhu s EET řešeními.

„Konsolidací těchto aktivit s řešeními Dotykačka, Markeeta a SmartPOS se Solitea s 24 000 zákazníků stává lídrem českého i evropského trhu moderních pokladen pro malé a střední podnikatele a posiluje svoji pozici na trhu vyspělých POS řešení pro větší zákazníky a řetězce,“ počítá Solitea.

Solitea napojí Dotykačku a Markeetu v dohledné době napojí na svůj systém iDoklad a následně také na účetní Money. Holding chce těžit z toho, že může nabízet kompletní balík aplikací včetně ERP a spol.

„V nejbližší době bychom rádi s Dotykačkou i Markeetou oslovili také zákazníky na dalších trzích a využili obchodní příležitost zejména tam, kde dochází ke změnám fiskálních zákonů,“ uvádí k obchodu předseda představenstva holdingu Solitea Martin Cígler. Dotykačka už funguje v Polsku a Německu a chce se dostat na Balkán či na Slovensko.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.