Hlavní navigace

Solitea kupuje EET systémy Dotykačka a Markeeta, stává se jedničkou na trhu

19. 8. 2019

Sdílet

Martin Cígler, Solitea Autor: Solitea

Brněnský IT holding Solitea nadále pokračuje ve skupování tuzemských firem. Nově získal 53 procent ve skupině Dotykačka, která vyvíjí pokladní systém a je dvojkou na trhu s EET pokladnami. Dotykačka poté koupila stoprocentní podíl ve společnosti Smart software, která stojí za EET systémem Markeeta a pokladním systémem SmartPOS. Zbývajících 47 procent v Dotykačce nadále drží Redwood Capital.

Solitea tak rozšiřuje byznys, který už sama dělá. Provozuje EET pokladnu Profi Účtenka a také pokladní systém Pokladna SQL. Holding uvádí, že se po čerstvé akvizici stává jedničkou na tuzemském trhu s EET řešeními.

„Konsolidací těchto aktivit s řešeními Dotykačka, Markeeta a SmartPOS se Solitea s 24 000 zákazníků stává lídrem českého i evropského trhu moderních pokladen pro malé a střední podnikatele a posiluje svoji pozici na trhu vyspělých POS řešení pro větší zákazníky a řetězce,“ počítá Solitea.

Solitea napojí Dotykačku a Markeetu v dohledné době napojí na svůj systém iDoklad a následně také na účetní Money. Holding chce těžit z toho, že může nabízet kompletní balík aplikací včetně ERP a spol.

„V nejbližší době bychom rádi s Dotykačkou i Markeetou oslovili také zákazníky na dalších trzích a využili obchodní příležitost zejména tam, kde dochází ke změnám fiskálních zákonů,“ uvádí k obchodu předseda představenstva holdingu Solitea Martin Cígler. Dotykačka už funguje v Polsku a Německu a chce se dostat na Balkán či na Slovensko.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Reportér Lupa.cz a E15. O technologiích píše také do zahraničních médií.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).