Hlavní navigace

Soud nařídil České televizi smazat z webu pět let staré reportáže o CS fondech

10. 1. 2020

Sdílet

Česká televize Autor: Česká televize

Z webu České televize na příkaz soudu zmizí reportáže z roku 2015, ve kterých se stanice věnovala finančníkovi Pavlu Tykačovi a tunelování CS fondů. O pravomocném rozsudku Městského soudu v Praze informovala agentura ČTK. 

Televize musí odstranit reportáž Davida Havlíka „Stíny minulosti Pavla Tykače“, odvysílanou v září 2015 v pořadu Reportéři ČT a dále část příspěvku z Událostí, který se týkal zastavení trestního stíhání Pavla Tykače v prosinci 2015. Finančníkovou rolí v transakcích kolem CS Fondů se v minulosti zabývala policie, státní zastupitelství jeho stíhání zastavilo. Za vytunelování fondů byli odsouzeni čtyři jiní lidé.

Podle soudu byl příspěvek v Reportérech ČT tendenční, ignoroval presumpci neviny a na diváka působil tak, že se Pavel Tykač na vytunelování CS fondů podílel. Za příspěvek v Událostech se má televize Pavlu Tykačovi omluvit.

Česká televize u soudu namítala, že finančníkovi nabízela prostor k vyjádření. Soud podle ní přehlédl obrazovou složku reportáží nebo použití archivních záběrů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).