Hlavní navigace

Soud zamítl žalobu e-shopu Alza.cz proti pokutě za prodej o svátcích

10. 12. 2019

Sdílet

alzabox

Městský soud v Praze minulý týden zamítl žalobu společnosti Alza proti pokutě za prodej během vybraných svátků.

Soud tak potvrdil výklad zákona, který říká, že se zákaz vztahuje i na e-shopy, tedy alespoň za předpokladu, že jejich výdejní plocha přesahuje 200 metrů čtverečních. Alza za takové chování dostala v roce 2017 od České obchodní inspekce pokutu 230 000 korun, proti které ihned podala žalobu. Právě tuto žalobu nyní soud zamítl a potvrdil tak rozhodnutí ČOI. Informují o tom pondělní Hospodářské noviny.

Samotné omezení svátečních prodejů pro obchody od zákonem definované velikosti prodejní plochy začalo být vymahatelné od konce roku 2016. Alza ale tvrdila, že se na ni jako na internetového prodejce zákaz nevztahuje a zákon do dnešního dne ignorovala (celkem tak již nasbírala pokuty přibližně za 2 miliony korun). Holešovický prostor, kvůli kterému e-shop první pokutu dostal, prohlašuje právní zástupce obchodu Štěpán Kmoch za pouhý předváděcí showroom.

Alza další kroky zatím zvažuje. „Jakmile budeme mít k dispozici písemné vyhotovení rozhodnutí, rozhodneme se, jak budeme dále postupovat. Rozhodnutí s odůvodněním zatím nemáme k dispozici,“ komentovala pro Lupu tisková mluvčí e-shopu Patricie Šedivá.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).