Hlavní navigace

Soukup pro HN: Převzetí CEFC Europe se Empresy netýká, podíly v ní drží jiná firma

21. 5. 2018

Sdílet

Jaromír Soukup Autor: YouTube

Dotaz Hospodářských novin ohledně dopadu nepřátelského převzetí společnosti CEFC Europe skupinou J&T na podnikání mediální skupiny Empresa Media a televize Barrandov zodpověděl její ředitel Jaromír Soukup poukazem na fakt, že akcionářem v jeho společnostech je jiná firma se sídlem v Hongkongu, zatímco J&T ovládla CEFC Europe, která sídlí v Praze.

Spory mezi J&T a CEFC Europe se nás proto nijak nedotýkají, dodal v citovaném článku Soukup s tím, že ke kauze nemá detailní informace. Společnost China International Group Corporation Limited (CIGC) získala v roce 2015 podíl 49 procent ve skupině Empresa a třiceti procent v mediální agentuře Médea. Jak Hospodářské noviny upozornily, CIGC spadá stejně jako CEFC Europe pod zastřešující holding CEFC China a společně obě firmy ovládají třeba Pivovary Lobkowicz. 

Samotná CEFC loni na podzim oznámila, že Soukupovy společnosti opustila. Soukup však Hospodářským novinám potvrdil, že čínská skupina zmíněné podíly stále kontroluje.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 5. 2018 1:33

  Petr Faistauer

  Celou CEFC (Europe, Shanghai, China, ad) prakticky teď již ovládá státní holding CITIC a podle expertů i sinologů se tam nějak zrovna nerozlišuje, jestli zde akvírovala část evropská nebo tramtárijská. Celý evropský byznys spadající pod CITIC bude na prodej, CITIC to totiž nepovažuje za strategické investice a o tom si cvrlikají i vrabci na střeše hotelu Mandarin Oriental. Takže taková typická soukupovská manipulace...

 • 22. 5. 2018 0:28

  xsc2 (neregistrovaný)

  Špatné info nemají, to bylo Soukupovo vyjádření. Po pravdě sice tvrdí, že ho vlastní jiná část CEFC, ovšem o jejích dluzích radši mlčí...

 • 25. 5. 2018 3:58

  Hodný Davča

  Každopádně, je to pozitivní posun v chování Jaromíra Soukupa, který nyní i v tisku řeší skutečnost, že má velmi malinký penis, což je ve veřejné sféře známou skutečností. Kateřina proto nelituje, že její Jánošík, zastánce "normálníchů lidí, zároveveň i zvířecích miláčků, se doma nikdy neukáže. I Mioš Zeman, který uznává pouze autority, kteří dokážou nejvíce nakrást ze státních peněz, má chuť hovořit o přínosných hodnotách a kvalitách lidí ze svého okolí. Osobně bych nechal více individálně pracovat Jaromíra Nechápu, proč veřejnoprávní televizi neřídí někdo z Milošova okolí. Nemyslím zrovna mladého komunistu, panice Ovčáčka. Soukup již v minulosti dokázal, že pokračování Krtečka, a Pandy, je o jeho genialitě, která sice vzestupuje z dětské velikosti jeho penisu, zároveň však ukazuje směr, který je třeba spojit s pěněženkami plátců veřejnoprávních poplatků. Každopádně, nad Zemanem, a jeho zlomyslným okrádáním všech důstojných a důvěřivých lidí, uděláme brzy konec. Už toho máme dost, což zcela přesvědčivě dokumentuje naprostý nezájem o Milošovu TV B, kterou už nemůže ani Číňan, kterému bývalej komouš Zeman slíbil téměř nekonečný tok peněz. :-)

 • 21. 5. 2018 19:48

  Karlos68

  Máte špatné info.........­..dceřiná firma spojená ze Soukupem nezaplatila dnes 7 miliard............

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).