Hlavní navigace

Majitel TV Barrandov Soukup si založil vlastní politické hnutí

16. 1. 2019

Sdílet

TV Barrandov - Jaromír Soukup - Moje zprávy Autor: TV Barrandov

AKTUALIZOVÁNO: Moderátor a majitel televizní skupiny Barrandov Jaromír Soukup si založil politické hnutí. Nazval ho List Jaromíra Soukupa. Oznámil to v pořadu Moje Zprávy, který sám moderuje. 

„Chci aktivně vstoupit do dění, bez výmluv a prázdných řečí. Prostě dám svoji tvář, svoje jméno všanc,“ prohlásil Soukup. „Úderem dnešního dne zakládám politické hnutí List Jaromíra Soukupa, jehož cílem je bránit české národní zájmy před zkorumpovanými politiky a oligarchy,“ doplnil.

O tom, že oznámí „něco velikého, co zásadně změní poměry na české mediální, politické i byznysové scéně,“ informoval Soukup už během dne prostřednictvím webu Týden, který také patří do jeho vydavatelství Empresa Media.

Některá média spekulovala, že Soukup oznámí kandidaturu na prezidenta, server Info.cz ale přišel s informací, že mediální magnát bude kandidovat v květnových volbách do Evropského parlamentu. To ale po Soukupově večerním vystoupení není jasné.

Soukup se už v minulosti politicky angažoval, pomáhal například s financováním kampaně Straně zelených. Poté financoval i Demokratickou stranu zelených, za tu se neúspěšně snažil v roce 2009 dostat do Evropského parlamentu. Strana ale získala jen 0,62 procenta hlasů.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).