Hlavní navigace

SoundCloud propustí 40 procent lidí a zavře pobočky. Je ve finančních problémech

Sdílet

Jan Sedlák 10. 7. 2017

Mezi hudebníky poměrně oblíbená aplikace SoundCloud oficiálně oznámila, že propustí 40 procent zaměstnanců a zavře pobočky v Londýně a San Francisku. Z původem berlínské firmy fungující od roku 2008 tak odchází přes 170 lidí. Firma si ponechá pouze kanceláře v domovském Berlíně a New Yorku.

SoundCloud má problém s penězi. Poslední čísla z roku 2015 ukazují, že firma byla ve ztrátě přes 58 milionů dolarů, a lze předpokládat, že podobný trend pokračuje i nadále. Firma si letos v březnu půjčila 70 milionů dolarů. Celkově už tak získala téměř 300 milionů dolarů, kromě zmíněného dluhu vše od tradičních investorů, mezi nimiž jsou i velká jména Silicon Valley.

Něco o problémech mohou naznačovat i dřívější akviziční hovory se Spotify a některými dalšími většími internetovými hráči. Ani jedna dohoda nakonec nebyla uzavřena.

SoundCloud často používají menší a nezávislí hudebníci pro zveřejňování svých prací, stejně tak zde lze další tvůrce poslouchat. K dispozici je i další audioobsah. Problémem pro SoundCloud je to, že nedokáže v dostatečné míře a rychlosti překlápět uživatele na placené prémiové služby.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 7. 2017 15:46

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  "nedokáže v dostatečné míře a rychlosti překlápět uživatele na placené prémiové služby"

  Tak jsem se tam zkusil proklikat, co to vlastně je, co nabízí a jaké placené permiové služby mají. A nic. Ani ťuk. Opravdu někoho překvapí, že nedokáží prodat premiové služby, o kterých na vlastním webu nemají jediné slovo?

  Předpokládám, tedy spíše doufám, že po založení si free účtu už se někde nějaké informace o premiových službách objeví. Ale nebudu se přeci registrovat do nějaké služby jen proto, abych si přečetl, co vlastně nabízí?

 • 10. 7. 2017 14:44

  K (neregistrovaný) ---.hkfree.org

  Mel jsem SC rad, ale kdyz nezvladnou ani takovej zaklad, jako funkcni mobilni appka a historie prehranych tracku (parkrat me vylozene zkazili den, protoze mi doporucili nejakou skvelou skladbu, ale uz jsem ji pak nikdy nenasel)? RIP...