Hlavní navigace

SoundCloud propustí 40 procent lidí a zavře pobočky. Je ve finančních problémech

10. 7. 2017

Sdílet

Mezi hudebníky poměrně oblíbená aplikace SoundCloud oficiálně oznámila, že propustí 40 procent zaměstnanců a zavře pobočky v Londýně a San Francisku. Z původem berlínské firmy fungující od roku 2008 tak odchází přes 170 lidí. Firma si ponechá pouze kanceláře v domovském Berlíně a New Yorku.

SoundCloud má problém s penězi. Poslední čísla z roku 2015 ukazují, že firma byla ve ztrátě přes 58 milionů dolarů, a lze předpokládat, že podobný trend pokračuje i nadále. Firma si letos v březnu půjčila 70 milionů dolarů. Celkově už tak získala téměř 300 milionů dolarů, kromě zmíněného dluhu vše od tradičních investorů, mezi nimiž jsou i velká jména Silicon Valley.

Něco o problémech mohou naznačovat i dřívější akviziční hovory se Spotify a některými dalšími většími internetovými hráči. Ani jedna dohoda nakonec nebyla uzavřena.

SoundCloud často používají menší a nezávislí hudebníci pro zveřejňování svých prací, stejně tak zde lze další tvůrce poslouchat. K dispozici je i další audioobsah. Problémem pro SoundCloud je to, že nedokáže v dostatečné míře a rychlosti překlápět uživatele na placené prémiové služby.

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 7. 2017 15:46

  Karel (neregistrovaný)

  "nedokáže v dostatečné míře a rychlosti překlápět uživatele na placené prémiové služby"

  Tak jsem se tam zkusil proklikat, co to vlastně je, co nabízí a jaké placené permiové služby mají. A nic. Ani ťuk. Opravdu někoho překvapí, že nedokáží prodat premiové služby, o kterých na vlastním webu nemají jediné slovo?

  Předpokládám, tedy spíše doufám, že po založení si free účtu už se někde nějaké informace o premiových službách objeví. Ale nebudu se přeci registrovat do nějaké služby jen proto, abych si přečetl, co vlastně nabízí?

 • 10. 7. 2017 14:44

  K (neregistrovaný)

  Mel jsem SC rad, ale kdyz nezvladnou ani takovej zaklad, jako funkcni mobilni appka a historie prehranych tracku (parkrat me vylozene zkazili den, protoze mi doporucili nejakou skvelou skladbu, ale uz jsem ji pak nikdy nenasel)? RIP...

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).