Hlavní navigace

SpamCop nefunguje, vypršela mu doména. Má to vliv na funkčnost e-mailů

31. 1. 2021

Sdílet

SpamCop

Službě SpamCop vypršela doména spamcop.net, což má nemilé dopady na velké množství e-mailových serverů včetně těch českých. SpamCop poskytuje blacklist pro ověřování IP adres za účelem zjišťování, zda nejsou základem pro šíření spamu. SpamCop už doménu prodloužil a už neexpiruje, ještě ale může nějakou dobu trvat nabíháni v případě DNS.

“Náš server a miliony dalších e-mailových serverů po celém světě využívá spamcop.net k ověření legimity e-mailů, které jsou přijímány e-mailovým serverem. Ověření probíhá prostřednictvím DNS dotazu. Například pokud chcete ověřit IP adresu 11.22.33.44, emailový server se zeptá prostřednictvím DNS na zónu 44.33.22.11.bl.spamcop.net. Pokud DNS vrátí, že záznam existuje, znamená to, že blacklist tuto IP adresu eviduje jako zdroj spamů,” popisuje například tuzemský Gigaserver.

Gigaserver zároveň na e-mailovém serveru ověřování přes tento blacklist vypnul a podobné to zřejmě bude i u dalších hráčů. “SpamCop.net nechal expirovat svoji doménu, což způsobilo, že veškeré dotazy na blacklist byly vyhodnoceny pozitivně. Z toho důvodu byla odmítána i posta na mail serverech. Spamlist jsme odstranili z konfigurace,” informuje třeba Subreg.CZ.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).