Hlavní navigace

Spojené státy tlačí na Británii kvůli Huawei a 5G sítím

13. 1. 2020

Sdílet

Spojené státy se snaží přesvědčit Velkou Británii, aby nevpustila do výstavby svých 5G sítí  čínskou společnost Huawei. V zemi by dnes měla přistát americká delegace, přesně s touto diplomatickou misí, informovala o tom včera agentura Reuters.

Spojené státy na Británii v tomto směru tlačí dlouhodobě, britský ministr obrany Ben Wallace si nedávno do médií postěžoval, že americký prezident Donald Trump a jeho poradci jeho zemi hrozí zastavením poskytování zpravodajských informací, pokud zařízení v 5G sítích zařízení firmy Huawei povolí. Británie má o budoucí podobě svých sítí páté generace rozhodovat pravděpodobně do konce ledna.

Británie se dnes nalézá mezi dvěma mlýnskými kameny, na jedné straně stojí dlouhodobé dobré vztahy s USA, na druhé pak spolupráce s Pekingem. Vztahy mezi Británií a Čínou prošly v posledních letech velkou proměnou směrem k užší spolupráci. Boris Johnson dokonce loni prohlásil, že jeho země bude i na evropské poměry velmi pročínská a slíbil, že zajistí, aby se z Británie stala „nejotevřenější evropská ekonomika“.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).