Hlavní navigace

Spor mezi ČT a Jaromírem Soukupem: veřejnoprávní televize podává trestní oznámení

14. 12. 2018

Sdílet

TV Barrandov - Jaromír Soukup - Moje zprávy Autor: TV Barrandov

Česká televize na svém twitterovém účtu upozornila komerční TV Barrandov, že v souvislosti s pondělním vysíláním pořadu Týden podle Jaromíra Soukupa podává trestní oznámení. Veřejnoprávní médium zvažuje také podnět k Radě pro televizní a rozhlasové vysílání, která kritizovala jednostranné vyznění diskusních pořadů na televizi Barrandov už na konci prázdnin.

V pondělním pořadu Týden se jeho moderátor a zároveň majitel televizní skupiny Barrandov Jaromír Soukup vymezoval proti dokumentaristce Kateřinu Turečkové, kterou Česká televize pozvala do pořadu Newsroom v souvislosti s návštěvou maďarského premiéra Viktora Orbána v Praze. Orbán během ní mimo jiné absolvoval rozhovor se Soukupem v rámci pořadu Duel Speciál. 

Turečkovou označil Soukup za sluničkářskou aktivistku, nánu a přírodní divnoženu, která podle něj nemůže vzhledem ke svému ročníku narození 1993 mít potřebnou erudici k posuzování aktuálního vývoje v Maďarsku a říkala „tak pouze to, co chtěla Česká televize slyšet“. Navíc podle Soukupa pobývala Turečková v Maďarsku pouze rok, během něhož se nenaučila maďarsky a s místními tak komunikovala v angličtině.

Pasáž věnovaná návštěvě Viktora Orbána začíná v 18:40:

S odkazem na vystoupení Turečkové se Soukup rozčileně oslovil diváky s dotazem. Bude se pořad Newsroom věnovat této okaté nevyváženosti a mediální prasečině?, zajímalo Soukupa. Tím ale jeho vystoupení neskončilo a zakončil ho odkazem na vedoucího redaktora ČT. Luboši Rosí, ty b…e, ty kluku jeden ušatej, tohle je pro tebe sólokapr jako kráva. Kr…ne. Sólokráva, rozčílil se Soukup s tím, že dvojici nejexpresivnějších výrazů televize Barrandov vypípala.

Vrátí se Soukup do ringu?

Spory s Českou televize Soukupovi v očích jeho diváků spíše přidávají a je jasné, že stížnostem někdy sám nadbíhá. V pondělním pořadu Týden podle si ale kromě veřejnoprávní televize vzal na paškál i chystané boxerské utkání „jakéhosi Marpa a Rytmuse“, které z pozice bývalého boxera označil za směšné nedůstojné divadlo, které s boxem nemá vůbec nic společného. Kdo bude příště? Felix Slováček s Karlem Gottem?, zeptal se Soukup (jeho boxerská glosa je taktéž na přiloženém videu a začíná v 1:00).

Na poslední dotaz mu ale prostřednictvím svého facebookového profilu obratem odpověděl promotér zápasnických turnajů Matouš RajmontTy zoufalej zoufalče Jaromíre Soukupe, vládče všech moří a televizí. Když už jsi tak hustej boxer, jak se pasuješ, tak ti nabízím čtyřkolovej fight s tím “neboxerem” jak ty říkáš Robertem Rosenbergem (bývalým pornohercem, kterého Soukup ve svém vystoupení také zmínil, pozn. redakce), napsal Rajmont.

Tento duel nabídl Rajmont Soukupovi uskutečnit 30. prosince v rámci galavečera bojových umění v Lucerně. V případě Soukupova vítězství mu pak Rajmont nabízí kompletní zisk získaný prodejem vstupenek na tuto akci. Zatím to ale podle Soukupových reakcí vypadá, že do ringu nenastoupí.

Soukup podle vlastních slov profesionálně boxoval, absolvoval 26 zápasů a 25 vyhrál. Svého času také organizoval manažérskou ligu boxu a působil jako prezident České unie boxerů profesionálů. Zlé jazyky ale tvrdí, že jeho vítězná bilance byla ovlivněna nasazováním „hratelných“ protivníků. Každopádně Soukupova neochota bránit svoji čest boxerskými rukavicemi by mu mohla v očích jeho fanoušků ublížit víc, než sebevulgárnější útoky proti České televizi a jejím zaměstnancům.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.