Hlavní navigace

Spotify chystá vlastní hardware, na jeho výrobu hledá zaměstnance

21. 2. 2018

Sdílet

Spotify - logo Autor: Spotify

Spotify plánuje vytvoření svého prvního fyzického produktu. Píše se to v pracovním inzerátu, ve kterém firma hledá manažera pro vedení tohoto projektu. Jako první si jej všiml server Musically. Spotify hledá také další zaměstnance, kteří se mají na výrobě, prodeji a marketingu nového zařízení podílet.

Inzeráty nepřinášejí žádné další podrobnosti o tom, co vlastně chce hudební streamovací služba vyrobit. Zmiňují jen „inovativní použití Spotify prostřednictvím připojeného hardwaru“.

Těžko říct, co by to mělo být. Vyrábět jen jednoduchý přehrávač hudby (typu iPod) dnes už asi nemá smysl. Mohlo by tak jít o nějakou obdobu chytrého domácího reproduktoru typu Amazon Alexa či Google Home. V takovém případě ale zůstává otázkou, který „chytrý asistent“ by toto zařízení obydlel. Může také jít o vlastní chytré hodinky nebo podobné přenosné zařízení. Všechno to jsou ale zatím jen spekulace.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).