Hlavní navigace

Spotify se rozšíří do 80 dalších zemí a nabídne nahrávky v HiFi kvalitě

24. 2. 2021

Sdílet

Spotify - logo Autor: Spotify

Hudební platforma Spotify oznámila expanzi do 80 dalších zemí napříč Asií, Karibikem, Evropou a Latinskou Amerikou. Kromě toho služba nabídne i hudební a jiné nahrávky v HiFi kvalitě (bezztrátový formát, 44 kHz / 16 bit). Firma novinky zveřejnila na pondělní eventu Stream On.

Aplikace bude nově dostupná třeba v Angole, Kamerunu, Nigeru, Gruzii, Mongolsku nebo na Papui-Nové Guinei. Na nových trzích chce firma oslovit lokální umělce a poskytovat streamovací služby jak přes mobily a tablety, tak prostřednictvím webového rozhraní či v automobilech. Noví uživatelé budou moci zvolit členství Free či Premium, na vybraných trzích pak i Family, Duo a Student Plan.

Na některých trzích pak budou moci uživatelé Spotify Premium své členství upgradovat na Spotify Hifi, čímž získají přístup k nahrávkám v CD kvalitě. Podrobnosti o ceně a dostupnosti ale služba zatím nezveřejnila. Vedle toho firma rozšíří i nabídku podcastů, ve kterých vystoupí například bývalý americký prezident Barack Obama nebo muzikant Bruce Springsteen.

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Novinář a moderátor, redaktor Lupa.cz a spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve působil také v marketingu a pracoval ve státní správě.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).