Hlavní navigace

Srovnání dTestu: Češi mají jedny z nejdražších mobilních služeb v Evropě

24. 11. 2016

Sdílet

Vyplývá to ze studie Evropské komise. Vyplývá to z řady článků, které na toto téma v Česku vyšly. A teď to vyplývá i ze srovnání cen v evropských zemích, které si provedlo spotřebitelské sdružení dTest: u trojice tuzemských operátorů koupíte v porovnání s cizinou tzv. neomezené tarify většinou za vyšší ceny.

Navíc máme jedno takové české specifikum. „V jiných zemích se ceny jednotlivých operátorů obvykle docela výrazně liší. V Česku jsou ale ceny neomezených tarifů u všech tří velkých operátorů naprosto stejné,“ upozorňuje vedoucí právního oddělení dTestu Lukáš Zelený.

Jakkoli je srovnávání výše ceníkových tarifů z různých zemí problematické (balíčky obsahují různé služby, liší se investice i efektivita operátorů, kupní síla obyvatel atd.), pro hrubé srovnání docela poslouží. 

Pokud byste se chtěli ocitnout v úplně jiném světě, stačilo by podle srovnání vycestovat například k našim severním sousedům – neomezené volání a SMS a 5 GB dat tu pořídíte v přepočtu už od 244 Kč. A tady jsou kompletní tabulky s porovnáním:


Autor: dTest

ČR a sousední země


Autor: dTest

ČR a další země


Autor: dTest

ČR a další země

Našli jste v článku chybu?
  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).