Hlavní navigace

Srovnání dTestu: Češi mají jedny z nejdražších mobilních služeb v Evropě

Sdílet

David Slížek 24. 11. 2016

Vyplývá to ze studie Evropské komise. Vyplývá to z řady článků, které na toto téma v Česku vyšly. A teď to vyplývá i ze srovnání cen v evropských zemích, které si provedlo spotřebitelské sdružení dTest: u trojice tuzemských operátorů koupíte v porovnání s cizinou tzv. neomezené tarify většinou za vyšší ceny.

Navíc máme jedno takové české specifikum. „V jiných zemích se ceny jednotlivých operátorů obvykle docela výrazně liší. V Česku jsou ale ceny neomezených tarifů u všech tří velkých operátorů naprosto stejné,“ upozorňuje vedoucí právního oddělení dTestu Lukáš Zelený.

Jakkoli je srovnávání výše ceníkových tarifů z různých zemí problematické (balíčky obsahují různé služby, liší se investice i efektivita operátorů, kupní síla obyvatel atd.), pro hrubé srovnání docela poslouží. 

Pokud byste se chtěli ocitnout v úplně jiném světě, stačilo by podle srovnání vycestovat například k našim severním sousedům – neomezené volání a SMS a 5 GB dat tu pořídíte v přepočtu už od 244 Kč. A tady jsou kompletní tabulky s porovnáním:


Autor: dTest

ČR a sousední země


Autor: dTest

ČR a další země


Autor: dTest

ČR a další země

Našli jste v článku chybu?
 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 25. 11. 2016 21:53

  aj tak (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  Korporatnich tarifu se ten vyzkum netykal. Tam samozrejme plati, cim vetsi korporace, tim vyhodnejsi tarif. Vim napr. o jednom za 50 Kc mesicne. A nejspis jsou i levnejsi. Ve stylu rovni a rovnejsi.

 • 25. 11. 2016 8:28

  Jose (neregistrovaný) 91.179.137.---

  Ano, srovnali cenikove ceny a dosli k neprekvapivemu zaveru, ze v CR je draho. Jenze, kdo vola za cenikove ceny?

 • 25. 11. 2016 18:33

  Beld (neregistrovaný) ---.tmcz.cz

  No ja neznam nikoho kdo vola za cenikove ceny . A to hovorim o desitkach lidi . Mam na malou firmu prakticky neomezene volani a 1,5GB za 219kc bez dph ( 11 cisel , 2 zamestanci 8 rodinnych prislusniku ) .